Wpis z mikrobloga

@Niewjem: Ogólnie interesuje mnie tak:
-Którego BB można by było kupić na początek tak, żeby nie było za drogo a jakość wykonania była spoko.
-Jak to ogólnie chodzi wiadomo, że na necie pierdyliard opinii na ten temat ale chciałbym coś więcej usłyszeć
-Jak z aplikacjami? Jest jakiś sklep? Tak jak w Androidzie?
-Jak z Nawigacją?

Zastanawiałem się nad BB Q10 podoba mi się klawiatura fizyczna dlatego chciałbym coś z fizyczną QWERTY
@LudzikIT: mam q10 - Sklep jest, jakiś wybór jest ale to nie android. Z nawigacją tak sobie. Jest piekielnie szybki, hub to na prawdę coś ekstra a multitasking działa chyba najlepiej z pośród wszystkich os-ów. Mówię to jako były serwisant gsmu - gdzie przez ręce przeszło mi setki telefonów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wbudowany, przez huba obsluga wiadomomości z FB. Mesendzer tez się znajdzie w sklepie jesli nie zadowala Cię ten wbudowany. Bądz można też zainstalować jakąś starszą wersje APK z androida i znośnie działa
@LudzikIT: facebook to jest porazka, pewnie dlatego ze aplikacje zrobilo blackberry na podstawie API, bo panom z FB nie udalo sie zrobic wersji na BB OS. Aplikacji jest duzo, duzy procent aplikacji z androida dziala - jedynie te porzebujace uslug googla maja jakies obiekcje, ale jest Lucky Patcher usuwajacy te problemy. Sklep Google Play rowniez zostal przeportowany. Ogolnie telefon jak najbardziej na plus, dla mnie jedyny minus to ten facebook nieszczesny
@LudzikIT:

-Jak to ogólnie chodzi wiadomo, że na necie pierdyliard opinii na ten temat ale chciałbym coś więcej usłyszeć

System znacznie płynniejszy niż Android, oparty o gesty, bardzo przyjemnie się go użytkuje.

Jak z aplikacjami? Jest jakiś sklep? Tak jak w Androidzie?

Jest, jednak ilość aplikacji rozczarowuje (wystarczy powiedzieć, że nawet Windows Phone/Mobile gniecie ilością aplikacji BB)

BlackBerry obsługuje za to aplikacje z Androida. Tutaj już jest ruletka. Jedne działają bardzo
@LudzikIT: też mam Q10 i polecam, szukałem telefonu tylko do dzwonienia, który będzie porządnie wykonany i miał fizyczną klawiaturę. Przesiadłem się z taniego androida i jest pięknie, wszystkie systemowe apki chodzą płynnie i się nie przycinają. Mam tylko kilka aplikacji z androida i mi to wystarcza.
@LudzikIT: I ja się przyłączę do chóru zadowolonych właścicieli Q10. Kierowałem się ergonomią (co w moim odczuciu wymaga klawiatury QWERTY oraz niezbyt dużego ekranu) i wydaje mi się, że ciężko o w miarę nowego smartphone'a, którego dałoby się równie sprawnie obsłużyć jedną ręką. Do tego bajecznie działające gesty oraz HUB grupujący wszystkie wiadomości. Większość aplikacji androidowych, które chciałem zainstalować działa bez problemu. Na FB nie będę narzekał, bo nie używam:) Jedyne,
Na początku (znaczy się jakoś ponad pół roku temu) byłem bardzo zadowolony, bo przy intensywnym użytkowaniu 1,5 doby, a jak szanowałem, to i 2. Ale ostatnio miałem pecha i któraś z kilku androidowych aplikacji zaczęła wariować do tego stopnia, że nawet w ciągu dnia musiałem się podładowywać. Niby wszystko powyłączane a proces pn. Odtwarzacz Android wariował. Ostatecznie nie wiem która apka tak nabroiła, ale rzeczywiście coś było na rzeczy, bo zrobiłem noc
@LudzikIT:
1. Q10 albo Classic
2. Chodzi płynnie, naprawdę się nie zawiesza
3. Jest BBWorld gdzie apek nie ma duzo, ale tego które sa, #!$%@?ą sie bardzo dobrą jakością. Jest Amazon AppStore (pełny) i możesz sobie zainstalować Snap - klienta Google Play - w tym momencie jakbys mial tel z Androidem. ściągasz wszystko. 98% aplikacji działa.
4. Nawigacji masz kilka choćby Yanosik albo NavFree (mapy całego świata do ściągnięcia offline)
@LudzikIT:
1. Jak tydzień temu zakupiłem Z10 za 70 euro i nie wiem jak mogłem żyć przez tyle czasu bez tego systemu. ;) Gesty, płynność, dobre wykonanie za małe pieniądze. Minusem jest słaba bateria - w moim przypadku wytrzymuje ponad 24h.