Wpis z mikrobloga

#muzyka #keyboard #klawisze #instrumenty
Postanowiłem ostatnio, że spróbuję nauczyć się grać na klawiszach. Grałem trochę na trąbce, a wcześniej na puzonie, ale jak się nie gra w jakimś zespole czy orkiestrze to te instrumenty są mało przydatne jak się nie jest wirtuozem mistrzem jazzu ( ͡° ͜ʖ ͡°), a ja potrzebuję czegoś żeby sobie pobrzdąkać od czasu do czasu dla siebie. W każdym razie, przejdźmy do sedna, potrzebuję kupić jakiś keyboard. Raczej po taniości, bo to dopiero nauka, a może się okazać, że nic z tego nie będzie. Pytanie, czego szukać? Używka czy nowy? Jakiś konkretny model?
  • 3
@franczi: Pytanie czy faktycznie interesuje Cię keyboard, czy może jednak bardziej pianino cyfrowe? Wbrew pozorom keyboard to osobny rodzaj instrumentu i nie jest ogólną nazwą dla instrumentów klawiszowych.
@NeXIcE: Zdaję sobie sprawę, że jest duża różnica, skala, dynamika i tak dalej. Tak na prawdę potrzebuję tylko dźwięku pianina, ale keyboard kupię za około 400 zeta, a najtańsze pianino cyfrowe to 800 zeta i z tego co czytałem to na tej półce cenowej nie ma wielkiej różnicy między keyboardem a cyfrowym pianinem.
@franczi: Najważniejsze to wiedzieć co się kupuje, jeżeli tak to nie ma sprawy. Po prostu zawsze lepiej się upewnić, wiele razy spotkałem się że ktoś kupił dany instrument i był potem zawiedziony bo niekoniecznie tego oczekiwał, podobnie mamy z gitarami. Wracając jednak do keyboardów, w tanim segmencie dalej króluje Yamaha z modelami PSR E2XX (najtańsze), PSR E3XX (najbardziej eco), i PSR E4XX (parę dodatkowych bajerów). W miejscu XX jest numeracja oznaczająca