Wpis z mikrobloga

Hej mirki i mirabelki,

Rozważam dla organizacji pożytku publicznego Sieć Obywatelska - Watchdog Polska możliwość darowizn w Bitcoin.

Nie mamy zamiaru dokonywać wielkich biznesów za BTC, a chcemy przewalutować, gdy zbiorą się środki na złotówki. Generalnie kojarzę teorię jak działa BTC, ale rok temu wypadłem z obiegu i nie śledzę kto jest kto.

Jak to najprościej wykonać?

Nie musi to automatycznie wpływać na polskie konto, bo możemy co jakiś czas przepuścić przez kantor. Wielopodpisowość nie jest wymagana, bo za mały spodziewany obrót.

Obecnie sprawdzam Copay. Przekonuje mnie:
– możliwość backupu walletu przez zgranie samego wallet seedu na papierową kartką. Można zarchiwizować w formie papierowej, wrzucić do segregator i być spokojnym,
– powiadomienia e-mailowe, aby obserwować minimalne wpłaty, choć powiadomienia nie chcą przychodzić.

Warto ufać Copay?

#pytanie #bitcoin #ngo #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
@adam-dobrawy: Copay to dobry portfel od BitPay - bardzo znanej firmy obsługującej płatności. Większość firm na świecie, które przyjmuje płatności Bitcoin w internecie robi to właśnie za ich pośrednictwem
  • Odpowiedz
@adam-dobrawy: Copay to wallet napisany z myślą o portfelach wielopodpisowych przez jedną z firm około bitcoinowych do użytku wewnętrznego - udostępnili to jako open source jakiś czas temu. Ja generalnie ufam temu softowi (choć korzystam z Mycelium)
  • Odpowiedz