Wpis z mikrobloga

Witam mam kilka podstawowych pytań na temat programowania. A ze nie znam żadnego programisty a wiem ze was tutaj trochę jest to chętnie poradził bym sie któregoś z was. Wiem Google i w ogóle co to za oszołom ze mnie za chce zadać pytanie gdy istnieją internety i można samemu wszystko sprawdzić, ale na moje pytanie google nie odpowie tak jak prawdziwy człowiek. Wiec jak ktos miał by chwile czasu odpowiedzieć na kilka krótkich pytań proszę napisać na priv albo w komentarzy a ja sie odezwę. #wykopowiprogramisci #programowanie
  • 11
@wiewior_s: Dzieki :) dzis nie mam czasu ale jutro sie odezwę.

@kao3991: Prywatnie bedzie mniej nadmiernych informacji które mogły by tylko spowodować kłótnie po moich pytaniach i brak odpowiedzi na nie, znam wykop.
@wiewior_s: Zadam ci pytanie tutaj bo masz zablokowane prywatne. wiec zacznę od pytania który język był by najlepszy do zaczęcia przygody z programowaniem? Jak długo zajęło by opanowanie np Java,C++ lub C# wiadomo każdy inaczej przyswaja wiedzę ale tak dla przeciętnej osoby która by poświęciła duzo czasu na naukę, chodzi mi o taki poziom juz w którym np mógł bym zacząć praktykę. Czy bardzo sie różni np pisanie aplikacji a na
@Maraca: https://www.codecademy.com/ ta stronka przeprowadzi Cie krok po kroku przez każdy język jaki będziesz chciał;) Mi na ten moment najbardziej się podobają Python i Ruby, chociaż do nauki poleciłbym właśnie albo Javę albo C++ ze względu na popularność i nieco większy stopień skomplikowania(jak później ewentualnie się przesiądziesz i będziesz robić coś w pythonie to zdziwisz się jakie to proste i intuicyjne :D ) Na podstawowym poziomie C++ i Java są w
@wiewior_s: Dzieki fajnie wyjaśnione i nie zapchalem sobie głowy natłokiem nie potrzebnych informacji :) Mysle ze zacznę od Java albo ruby ponieważ słyszałem ze jest to dość dobry językiem na wstęp a po tym juz pójdzie mi łatwiej z innymi. Generalnie zawaliłem szkole 2 lata temu i mam nie dokończoną informatykę, teraz trochę zmądrzałem i postanowiłem sie wsiąść za siebie i szukam kierunku do lepszego zawodu. Na pewno sie odezwę jak
@wiewior_s: To poczytam jeszcze o tych językach, z jednej strony jak juz opanuje jave to będę miał z głowy a na pewno mi sie przyda w przyszłości. Super stronka tak po za tym juz nie moge sie doczekać az zasiądę do komputera :D