Wpis z mikrobloga

@IrvinTalvanen: to brzydko... Poza tym:
- krzyczący linter wkurza.
- czasami mam 3-4 kolumny kodu ustawione obok siebie tak, że jeden znak w linii za dużo i już wychodzi poza ekran.

aż tak długie.


@informatyk15000k: 79 znaków to nie jest "aż tak wiele". Wystarczy taka linijka na poziomie dwóch wcięć:

jakis_obiekt.jakas_metoda(parametr1, paramert2, parametr3)
rozbudowany if, definicja funkcji z 6 parametrami i już nie masz miejsca.
  • Odpowiedz
@LOLWTF: ta ilość znaków to tylko zalecenie, które trzyma w ryzach część programistów. Tylko pamiętaj, że jeśli zacznie to znacząco wpływać na Twój kod to zaczną się problemy. Czasem po prostu trzeba się rozpisać a jak do tego dojdą wcięcia to jesteś te 10 znaków ponad limit. I co wtedy?
  • Odpowiedz
@LOLWTF: Wystarczy nazywać zmienne krótszymi nazwami. Metoda z dużą liczbą parametrów to wskazówka, że coś z kodem jest nie tak. No ale jeśli masz faktycznie metodę z tyloma parametrami, to złamanie linii nie wydaje się czymś nie tak - pod warunkiem, że łatwo odczytać całe wyrażenie.
  • Odpowiedz
Czasem po prostu trzeba się rozpisać a jak do tego dojdą wcięcia to jesteś te 10 znaków ponad limit.


@IrvinTalvanen: nie jestem. wtedy łamię kod. jakbym był, to bym miał utrudnioną pracę na kilku kolumnach kodu.

@informatyk15000k: złamanie linii nie jest niczym złym, owszem

Wystarczy nazywać zmienne krótszymi nazwami.


ale nazwy zmiennych powinny być też być wyjaśniające, co w nich siedzi

Metoda z dużą liczbą parametrów to wskazówka, że coś
  • Odpowiedz
@LOLWTF Na ogół da się tych 79 znaków nie przekraczać. Stringi można ciąć ( ͡° ͜ʖ ͡°), do łańcuchów wywołań zawsze jest pomocny backslash. Idzie sobie poradzić.
  • Odpowiedz
@LOLWTF: @lukasz1985m: ja się staram tego trzymać. Zwłaszcza, że jak otworzysz plik w VIM to widać wszystko ładnie jak na dłoni. W IDE jak masz otwarte okna debuggera lub inne to też wszystko ładnie widać.
  • Odpowiedz
@ju3v: akurat do łańcuchów wolę używać nawiasów, backslash brzydko wygląda
@lukasz1985m: jaka analiza psychologiczna xD to jest bardzo dobre i aktualne zalecenie, którego trzymam się też w swoim kodzie, którego nikt nie widzi. bardzo praktyczne i nie #!$%@? lintera.
@sylwke3100: a są też tacy, którzy napiszą tak, że nic nie można rozczytać, idą z tym kodem i proszą o pomoc xD

Nie pisałem o milionach innych powodów, tylko o
  • Odpowiedz