Wpis z mikrobloga

Nie widziałem tego pod tagami #bitcoin #kryptowaluty #bitmarket więc ja napiszę ( ͡° ͜ʖ ͡°) 1 lutego na bitmarkecie cena LTC wzrosła do 32zł z pokaźnym wolumenem. Przyczyną było przejęcie konta użytkownika bitmarketu (winnym nie jest bitmarket a jak często w takich sprawach bywa to niedopełnienie względów bezpieczeństwa użytkownika). Konto nie miało zabezpieczenia 2FA (to ktoś korzysta z giełdy bez 2FA trzymając tam nie małe pieniądze?!).

Przypuszczalny plan ataku:

1. przejęcie konta użytkownika

2. wystawienie przez włamywacza ofert sprzedaży LTC (bo tu głębokość jest mniejsza) w dość wysokich cenach

3. kupno z przejętego konta tych LTC

4. zamiana fiatów na BTC i ich wypłata 

Punkty 1,2,3 zrealizowane co do 4 nie wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°) bitmarket początkowo realizował wypłaty ręcznie a aktualnie podobno jest limit 25BTC i bada sytuację. 

Wniosek jest prosty i wszystkim znany, nie potrafisz się zabezpieczyć jesteś okradany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pech że tydzień wcześniej ściągnąłem oferty sprzedaży LTC a miałem w przedziale 25-28zł ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#nowywykop2016 - można go jakoś wyłączyć? Z komputera nie mogę dawać wpisów i strasznie muli.
ziomekg - Nie widziałem tego pod tagami #bitcoin #kryptowaluty #bitmarket więc ja nap...

źródło: comment_JNZB244sognwxxK7GZ7LF7LFttsYWYOB.jpg

Pobierz