Wpis z mikrobloga

Niektórzy twierdzą, ze w tym sezonie nie ma żadnego przyzwoitego anime, poza Boku dake(...) aka Erased. Jednak w mojej opinii to anime ma godnego przeciwnika, może nawet trochę leprzego: Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu.

Historia zaczyna się, gdy główny bohater - Yotaru wychodzi z więzienia. Yotaru został oczarowany sztuką "Shinigami" w wykonaniu Yakumo Yuurakutei, który przedstawiał to rakugo rok wcześniej w więzieniu. Główny bohater postanowił odnaleźć mistrza i poprosić go o możliwość zostania jego uczniem. Ku jego zaskoczeniu Yakumo przystaje na tą propozycję, dzięki czemu bohater wkracza w świat rakugo.
W uproszczeniu rakugo to opowiadanie komicznych historii przez jednego człowieka, przed zgromadzoną w teatrze publicznością. Należy dodać, że w historię jest wplątane kilka różnych postaci, a "aktor" ma do dyspozycji jedynie wachlarz i chustkę. Cóż nie brzmi to ciekawie, ale na szczęście pozory mylą. W ciągu tych 4 odcinków poznajemy kilka z rakugo i muszę przyznać, że reagowałem podobnie jak publiczność zgromadzona na sali. Bardzo pozytywie mnie to zaskoczyło.

Anime ma niesamowity klimat, który dopełnia fantastyczna muzyka. Bohaterowie są również bardzo dobrze przedstawieni, a kreska świetnie pasuje do całości. W sumie nie mam się do czego doczepić. Żeby przekazać wam trochę klimatu, przygotowałem do was Endnig, ponieważ nie mogłem go nigdzie znaleźć (przepraszam za jakość). Opening poniżej.
Myślę, że anime nie każdemu się spodoba ze względu, że to josei, i dość często słuchamy długich, ale za to ciekawych, historii opowiadanych przez bohaterów. Warto spróbować.

Polecam mocno!
#anime #shouwagenrokurakugoshinjuu

wykopowyon - Niektórzy twierdzą, ze w tym sezonie nie ma żadnego przyzwoitego anime, ...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykopowy_on: Szanuję, to moja ulubiona seria z tego sezonu. Wielka szkoda, że mangi josei tak rzadko dostają anime, ostatnią tego typu serią był drugi sezon Chihayafuru emitowany... 3 lata temu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Poniżej dłuższa wersja openingu.
j.....n - @wykopowy_on: Szanuję, to moja ulubiona seria z tego sezonu. Wielka szkoda,...
  • Odpowiedz
Chihayafuru


@jigen: Tego jeszcze nie widziałem, ale miałem oglądać. Dobrze, że przypomniałeś ^^ Z josei to jeszcze świetne jest Usagi Drop. Jak mi się przy tym cieplutko na serduszku robi ()
  • Odpowiedz