Wpis z mikrobloga

@klark: Ma wspólnego to, że tak samo jak jazda po rondzie dwupasmowym objęta jest pewnymi zaleceniami, do których powinno się stosować. Ty uważasz, że od 16 lat jeździsz dookoła ronda z prawego pasa, czyli nieprawidłowo (tak wiem, w przepisach nie jest to nakazane) i to jest zgodne z przepisami - nie jest, po prostu przepisy tego nie określają.
@Under89: podaj oficjalne źródło tych zaleceń, tylko nie jakieś Urban legend. A do Twojej wiadomości, jest w Polsce znak informujący o jeździe na suwak.
@klark: Ale dzięki, że się wypowiedziałeś. Dzięki temu wiem, żeby jeszcze bardziej uważać na takich typów co objeżdąają ronda prawym pasem. W Rzeszowie to codzienność ;)
@Under89: Żeby zakończyć waszą ciekawą dyskusję: w kodeksie ruchu drogowego jest wyraźnie napisane, że na pierwszy i drugi zjazd należy jechać pasem lewym, a na drugi i pozostałe wewnętrznym. Nie ma niestety nakazu takiej jazdy, jednak gdyby każdy stosował się to tego zalecenia takie rondo było by praktycznie bezkolizyjne. Słowo klucz "należy" czy "zaleca się".....
@Under89: dobra, koniec, bo widzę, że są ludzie mądrzejsi niż przepisy o ruchu drogowym. Link do auto centrum - śmieszne. Dopóki ja odjeżdżając prawym mam pierwszeństwo i stluczka z Tobą na lewym jest Twoja winą to pozwól, że będę jeździł zgodnie z przepisami. Zresztą gdybyś czytał moje wypowiedzi wyżej to zauwazylbys, że jeżdżę często lewym.
@klark: jeżdżę często od strony centrum pierwszy zjazd w kierunku Łańcuta, ale skoro na prawym jest spory korek to jadę lewym i okrążam całe rondo (aby z lewego nie skręcać w pierwszy zjazd, bo wielu z prawego jedzie prosto i ewentualny dzwon byłby z mojej winy) i tym sposobem legalnie i bezpiecznie unika korka na prawym pasie.
@Under89: na rondzie obowiązuje zasada pierwszeństwa po prawej. To że ktoś sygnalizuje zjazd nie znaczy ze ma pierwszeństwo.
Trzeba szczególnie uważać bo wielu cwaniaków starymi grami poluje na tym rondzie na jelenia, aby wymusić odszkodowanie.
@rraaddeekk: tez tak często jeżdżę, sposobów żeby to rondo przyjechać sprawnie i szybko jest kilka. Często np. na lewym nie ma nikogo, wystarczy szybciej ruszyć i zdąży się zjechać na prawy. Najwięcej właśnie stluczek jest z udziałem tych jadących z tego kierunku o którym piszesz.
@klark: to ryzykowne, bo często widuję tam cwaniaków, którzy chcą sobie naprawić starego grata na koszt mojego OC.
Wiele razy widziałem próby polowania na mnie. Ktoś jechał równo zaraz za mną na prawym pasie i przyspieszal gdy sygnalizowalem zjazd. Ja się wtedy zatrzymuje i puszczam takiego cwaniaka.
Kilka aut tam krąży regularnie między tym rondem a rondem Kuronia. Najwyraźniej chłopcy w dresach znaleźli sposób na łatwy zarobek.
@rraaddeekk: tez ich kojarzę, ale zauważyłem, że polują na samochody z innymi rejestracjami niż RZ. Ludzi którzy nie potrafią jeździć na rondzie jest masa. Szczytem był znajomy który jest przedstawicielem handlowym i upieral się, że "prosto na rondzie" ma pierwszeństwo.
@celtics: Jest jedno turbinowe na wylocie starą drogą w kierunku Krakowa (przed hotelem Nowy Dwór).
Pisali o nim w Nowinach, gdy powstało, że to pierwsze turbinowe na Podkarpaciu. To nie jest prawdą, bo dużo wcześniej było już takie rondo w Stalowej Woli.