Wpis z mikrobloga

@edzio94: Z książek Metody i techniki Sztucznej Inteligencji Rutkowskiego. A tak to na start zbiory rozmyte, logika, prolog, perceptron (metoda Hebba). sieci neuronowe (hopfielda), asynchroniczna i synchroniczna. C++ byłby tutaj lepszy moim zdaniem ale to jest najmniej ważne w tym momencie.
  • Odpowiedz
To ja może bardziej ogólnie. https://www.kaggle.com/ to jest miejsce w którym praktyczne AI się rozwija (czytaj forum i bloga), a http://www.kdd.org/kdd2016/ to jest miejsce w którym AI się rozwija teoretycznie.

Tu są książki od których można zacząć: http://bigdata-madesimple.com/20-free-books-to-get-started-with-artificial-intelligence/ a tutaj darmowe kursy: https://lagunita.stanford.edu/courses/HumanitiesSciences/StatLearning/Winter2016/about i https://www.coursera.org/learn/machine-learning

W AI są dwa nurty, jeden dążący do stworzenia "prawdziwej" AI https://en.wikipedia.org/wiki/Artificial_general_intelligence a drugi dążący do stworzenia czegoś co działa. Nie musisz wybierać, ale one nie mają
  • Odpowiedz
Dzięki za linki. Poobczajam sobie dzisiaj.
@GwnBRZ: właśnie jest kurs machine learning na coursera, ale z tego co widzę jest on płatny 50-70 dolców.
  • Odpowiedz
@nuker92: Wiesz coś może o pytaniach na testach i w jakich dniach są prowadzone zajęcia? Mam na myśli czy to jest środek dnia, czy coś bardziej po południu albo sobota?
  • Odpowiedz
@edzio94: jeśli w grę wchodzi clojure (też jvm!) to jest "Clojure For Machine Leraning".

Dodam że clojure bazuje na języku lisp, który został stworzony wlasnie do tego typu zastosowan.
Trzeba się tylko przyzwyczaić, ze nawias jest przed nazwa funkcji, a nie za :)
  • Odpowiedz