Wpis z mikrobloga

proszę o pomoc osoby w temacie - komputer działa dobrze i wszystko w porządku, a jak zabieram się do wyłączenia przeglądarki po dłuższym czasie albo po prostu otwieram nową kartę to wywala bluescreen i resetuje. Gry wydają się chodzić płynnie, komputer też nie łapie zawiech ale BSOF nagle atakuje. Po dłuższym czasie leżakowania próbowałem kompa odpalić, guzik>5 beepnięć>ciemność widzę. Wyjąłem procka, nasmarowałem pastą i włożyłem, odpalił. Dodam, że niedawno go czyściłem, pastę wymieniałem też i miałem identyczny problem przy starcie. Podejrzewam ten, przepraszam za wyrażenie, #!$%@? radiator, a raczej jego plastikowe #!$%@?, którym się to niby przykręca do płyty. Takiego gówna nie widziałem w życiu, kręci się na wszystkie strony, wyskakuje kiedy chce i zamocowanie tego zazwyczaj zajmuje mi ze 30 minut. Nie mogli normalnych śrub albo jakiejś klamry zaciskowej do tego dać?! Procesor kosztował mnie prawie 1000zł pare lat temu i prawie od razu go spaliłem bo to #!$%@? źle podpiąłem. Przepraszam, że się tak rozemocjonowałem. Wracając do meritum, co się dzieje z moim kompikiem?

#kiciochpyta #pytanie #pcmasterrace #elektronika #grafika #procesory
P.....r - proszę o pomoc osoby w temacie - komputer działa dobrze i wszystko w porząd...

źródło: comment_5giMcXQF62lvT3q0jdpD3vkLCfHlvSCm.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@PanSeler: skoro problem pojawia się podczas operacji z przeglądarką to może wyłącz akcelercje sprzętową w przeglądarce
sprawdził bym też czy problem zniknie jak wyciągniesz jedną z kości ram (o ile masz kilka) może któraś padła
zawsze też można odpalić kompa gez grafiki( na zintegrowanej)
więcej pomysłów nie pamiętam...
  • Odpowiedz
@PanSeler: procek za 1k i taki ujowy radiator, tzn zacisk dali? napisz coś więcej na temat bluescreena, ściągnij bluescreenview czy coś i Ci pokaże co powoduje problem. Ostatnio miałem bsy też przy wyłączaniu przeglądarki, u mnie problemem były stery od grafiki, no ale to raczej inna bajka
nie myślałeś żeby zmienić radiator/zacisk skoro masz takie akcje z tym?
procek podkręcany?
  • Odpowiedz
  • 0
Z tego co popatrzylem to w tej plycie 5 pikniec w biosie oznacza blad procesora (mocowanie, wentylator)
A co do przegladarki to przeinstalowalbym sterowniki grafiki, tylko porządnie usun stare, oraz sprawdz pamiec ram memtestem, lub zostaw tylko jedną kość.
  • Odpowiedz