Wpis z mikrobloga

Mirki, jest jakiś program, albo jakieś COŚ co pozwoli mi na monitorowanie dostępu do internetu. Załóżmy, mam internet od X i w umowie jest napisane, że za każdą godzinę bez dostępu do internetu mogę sobie odliczyć pinć złoty. I potrzebuję czegoś do monitorowania przesyłu danych, żeby im przedstawić kiedy nie miałem dostępu. Mam nadzieję, że jasno napisałem
#komputery #pytanie i ryzykownie #informatyka #soryzaspam
  • 8
  • Odpowiedz
@defoxe: No tak, jak mogłem na to nie wpaść. Bez urazy, nie każdy ma o tym pojęcie, nie wiem o czym do mnie mówisz. Ping to mi się wyświetlał w serwerach jak grałem w GTA przez neta.
  • Odpowiedz
@akordeon: No właśnie. :-)
Możesz wydać polecenie w konsoli (Windows jak przypuszczam) ping 8.8.8.8
Jak ping działa, jest net. Pingów brak, neta też.

Aż tak ci neta urywa, że musisz to monitorować? 5zł zaoszczędzisz, więcej na prąd wydasz ;-)
  • Odpowiedz
@akordeon: takie coś raczej tylko na routerze - w końcu możesz podłączyć sobie inny komputer/laptop, telefon, więc to nie będzie miarodajne, tylko nie wiem czy masz dostęp na router i czy ten router ma jakieś podstawowe logi..

Bo zakładam, że chodzi o "pinć" złoty w kwestii odliczenia od abonamentu w przypadku niedziałania usługi
  • Odpowiedz
chodzi o "pinć" złoty w kwestii odliczenia od abonamentu w przypadku niedziałania usługi


@spo_: Tak
@defoxe: Mam internet w Play, ten słynny modem Hławej superszybki LTE i tak dalej. Nie ma dnia, żebym miał cały czas dostęp do internetu. NIe wiem czy to wina komputera, czy operatora, czy jeszcze czegoś innego. Chciałbym do nich napisać z zapytaniem i mieć jakiś dowód. Internet przerywa w PC i w tym samym czasie
  • Odpowiedz
Nie ma dnia, żebym miał cały czas dostęp do internetu.


@akordeon: Może uznają twoje zastrzeżenia jako słuszne, prędzej jednak zwalą winę na twoją stronę. Pewnie będzie historia o słabym zasięgu itp.
Swoją drogą zwróciłeś uwagę na tą sprawę?
  • Odpowiedz