Wpis z mikrobloga

Dzisiaj trochę odpoczynku od brzydoty śródmiejskich zabudowań, będzie taki "widoczek". Zdjęcie zostało wykonane na terenie dawnej oczyszczalni ścieków zakładów Chemitex-Anilana. Obecnie trudno dotrzeć do rzetelnych informacji na temat tego miejsca, ale ze szczątkowych informacji w internecie można wywnioskować, że to śmierdząca sprawa, dosłownie i w przenośni. Przez wiele dekad trujące osady trafiały do środowiska, do tej pory składowane są tam toksyczne odpady. Zbiorniki obecnie wyglądają na nieużywane, ale ciągle stoi w nich woda. Może jakiś Mirek wie coś więcej na ten temat?

Zachęcam do obserwowania mojego tagu #miastomeneli.

#lodz #fotografia #mojezdjecie
Pobierz punkgrrl - Dzisiaj trochę odpoczynku od brzydoty śródmiejskich zabudowań, będzie taki...
źródło: comment_Ymob2HzzTBfiSrnb7bj2PDMMLtEpQBrs.jpg
  • 12
@punkgrrl: Obecnie chyba już żaden zbiornik nie jest uruchomiony (tak jak i sam kanał anilany). Po prawej od tych zbiorników jest górka gdzie były chemikalia zakopywane a trochę dalej miejsce po najbardziej zanieczyszczonym budynku na terenie. Jak go wyburzali to kilka metrów ziemi wybrali. Ogólnie same tereny są dosyć ciekawe pod względem foto. Chłodnia kominowa, komin, pełno uliczek, magazynów.

No i najbardziej szkoda bocznicy kolejowej która była za drzewami. Mogła być
@Sicamber: Ironiczne nawiązanie do niedawnej afery wywołanej przez Lindę.
@epll: W sumie tyle to wiem, ale ciężko o jakieś bardziej szczegółowe informacje. Część terenu mam już zwiedzone, muszę jeszcze popracować nad strzeżonymi budynkami ;)