Wpis z mikrobloga

#prywatnynotatnik

Świat widziany z wysokości piramidy

Fotograf i urban explorator Andrej Ciesielski postanowił wybrać się w podróż do Egiptu. Nie byłoby w tym w sumie nic dziwnego, gdyby nie pomysł jaki od początku chodził mu po głowie.

Po dotarciu na miejsce, Ciesielski od samego początku szukał emocji i dodatkowej dawki adrenaliny. Pierwszym celem, który zaatakował 18-letni fotograf był dach Talaat Harb Square w Kairze. Ciesielski na swoim blogu mówi, iż chciał spróbować wejść na sam dach, głównie dlatego, że od początku wiedział, że budynek posiada naprawdę wysoki poziom zabezpieczeń oraz "działającą" ludzką ochronę. Po chwili przygotowań, niemiec miał już jednak zrezygnować – w okolicy budynku zauważył uzbrojonych żołnierzy. Mimo wszystko adrenalina wygrała. Udało się.

Kolejny cel był już bardziej ambitny do zrealizowania. Niemiecki fotograf wybrał się więc pod Wielką Piramidę w Gizie i bez chwili zastanowienia zaczął się na nią wspinać. Co ciekawe, od samego początku za jego plecami zebrała się garstka ludzi i ulicznych sprzedawców, którzy po prostu wybuchli śmiechem. Nie zważając na resztę, Ciesielski w niecałe 8 minut wyszedł na szczyt prawie 150-metrowej budowli.

Cała akcja nie umknęła uwadze policji, która od razu przetransportowała chłopaka na najbliższy posterunek. Władze miasta nie zdecydowały się na wniesienie oskarżenia po przesłuchaniu i pozwoliły chłopakowi zatrzymać materiał wideo oraz zdjęcia, które wykonał on podczas wspinaczki. Za podobny czyn w Egipicie obecnie grozi do 3 lat więzienia.

Sama historia jest naprawdę ciekawa, a jeszcze lepiej poznać ją oglądając dedykowany materiał filmowy.

Więcej fotek u mnie na stronie --> http://www.jestemaleksander.pl/2016/01/swiat-widziany-wysokosci-piramidy/

________________________________________________________________
*Więcej treści, ciekawostek i luźnych przemyśleń znajdziesz w tagu -> #prywatnynotatnik lub po prostu subskrybując mój profil.
*Jeżeli nie korzystasz tylko z Wykopu to możesz obserwować również moją stronę na Facebooku.

#ciekawostki #fotografia #egipt trochę #urbanexploration
źródło: comment_CWbDsNOpIjpCBYZzjVtYRRqw2Zyqwk03.jpg
  • 4
bardziej powiedz mi jak to jest, że te konstrukcje stoją już tyle lat a bloki w "nowym budownictwie" się sypią po 2 latach?


@alczas1: Myślę że to kwestia materiałów, kiedyś mieli lepszy cement i lepszą stal a teraz oszczędzają na wszystkim ( ͡° ͜ʖ ͡°)