Wpis z mikrobloga

@iksem: może będziesz, może nie będziesz. Wszystko zależy od tego jak ci się będzie system sprawował na twoim sprzęcie, bo może być różnie z tym i jak ci podejdzie środowisko graficzne.
  • Odpowiedz
@iksem: To zależy od tego dlaczego nie jesteś szczęśliwy z windowsem. Dobrze skonfigurowany windows może działać dużo lepiej niż ubuntu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@iksem: Nie instaluj 14.04, bo powoli zbliża się dzień, kiedy zakończy się dla niego wsparcie. W kwietniu będzie nowy LTS. Albo zainstaluj mądrze, żebyś mógł łatwo podmienić system bez ingerowania w /home.

No i ja również odradzam Ubuntu. Weź Minta lepiej.
  • Odpowiedz
@kurp: dokładniej dla wersji 14.04 wsparcie techniczne kończy się w kwietniu 2019 roku. Wersje non-LTS mają wsparcie na dziewięć miesięcy, a te LTS na pięć lat.
  • Odpowiedz
@qnebra: Kurczę, sorry za wprowadzenie w błąd wobec tego. Zawsze sądziłem, że ten okres, po zwodowaniu nowego LTS, jest już względnie krótki. Chyba nawet wiem, skąd to przekonanie:

Ubuntu 14.04 LTS will be supported for 5 years for Ubuntu Desktop, Ubuntu Server, Ubuntu Core, Kubuntu, Edubuntu, and Ubuntu Kylin. All other flavours will be supported for 3 years.
  • Odpowiedz