Wpis z mikrobloga

@defoxe: Działam wielokanałowo. I wiem, że jak będę potrzebował kogoś takiego jak Ty, to po prostu do Ciebie napiszę. Twój profil pokazuje, czym mniej więcej się zajmujesz więc jakieś info już mam.
A działalność i ogólna platforma wymiany wiedzy? Jak będzie popyt to będzie produkt ;)
@Saeglopur: Bardzo mądrze mówisz. Ale na tym polega idea, możesz przyjść tylko z pomysłem (pełnym pomysłem oczywiście, a nie tylko - no chce sprzedawać x i zarabiać hajs), a później będziemy rzeźbić i szukać popytu. @menstuffpl tak to powinno działać
@hochwander: Czyli, że co, jeśli mam ochotę po godzinach kodować jakiś startup to mam się do Ciebie zgłosić, a gdy pojawi się jakiś pomysł to mnie włączysz do zespołu?
@hilemz: Jesteś koderem, tak? Skoro chcesz kodować po godzinach pewnie jesteś dobrym koderem. Ale nie chodzi o klepanie kodu, chodzi o cały proces tworzenia. Masz chcieć stworzyć coś zajebistego, coś czego nie ma, ba i w przyszłości coś, co da Ci dobrze zarabiać. I tak, masz się zgłosić i powiedzieć w czym byś się widział, a ja będę Cię dopinał do czegoś, tak, żeby była sytuacja win-win. Samo klepanie kodu... To
@Saeglopur: tak, dokładnie taki jest plan, w przyszłości mają w to być włączone wszystkie usługi towarzyszące startupom :) Na razie nieformalnie, patrze jaki jest odzew, a wykop łączy wiele różnych osób ;) A później, będziemy myśleć
@hochwander: Świetna sprawa i sam docelowo o czymś dość podobnym myślę. Znam trochę ten sektor i wiadomo że jak najbardziej miejsce dla takich inicjatyw jest i będzie ale trzeba zauważyć jak rynek psują środki europejskie i rządowe. Inkubatorów jest praktycznie wysyp - jeśli nie pustych to niestety oderwanych od rzeczywistości i marnujących ludzi i zasoby.

Tak przytoczę tylko mój niedawny i dość obszerny komentarz pod jednym ze znalezisk: http://www.wykop.pl/link/2981731/rzadowy-inkubator-startinpoland-w-poznaniu-petycja/#comment-34034443
@Saeglopur: Dopiero wchodzę w wykopowe środowisko, ale coś pomyślę.
W odniesieniu do Twojego znaleziska: Wydaje mi się, że w odniesieniu do startupów problemem jest oczekiwanie, że subwencje rządowe i europejskie w pełni pokryją wszystkie koszty i będzie spoko, potem sprzedamy nasz produkt. Produkt powinniśmy już kreować wraz z potencjalnymi inwestorami (bardziej chodzi o zwykłe: czy widzą w tym sens) i oczywiście wraz z naszym potencjalnym "klientem". A większość ma super pomysł,