Wpis z mikrobloga

@Elaviart: ATP kojarzę z biologii w szkole :D ale skąd to białko "wie", gdzie ma tuptać? Skąd w ogóle wie, że ma gdziekolwiek tuptać, a jeszcze do tego wynosić komórkowe śmieci? I jak się "przykleja" do powierzchni? Tyle pytań od lat nie daje mi spać :p
  • Odpowiedz
"kulę endrofin" - ja #!$%@?. Dobrze że nie ciągnie słoika oksytocyny albo hamaku adrenaliny.
A James Watson mówił że nie wszystkie gify z internetu to prawda.

@151617: nawet Twoje kwiatki w domu są ultra skomplikowanymi i wielopoziomowymi organizmami. A fascynujesz się jednymi z najprostszych "organizmów" na Ziemi czyli wirusami :)
Mimo to uważam że to właśnie one są na szczycie łańcucha pokarmowego.
  • Odpowiedz
@abstrakcyjny_nick: w ogromnym skrócie ATP to energia, białko tupie w stronę plus/minus (aksony są silnie spolaryzowane), wie że ma tupać bo ewolucja a sam mechanizm "chodzenia" masz wytłumaczony na obrazku poniżej.

A tutaj możesz sobie pobrać PDFa gdzie jest to troszeczkę bardziej wytłumaczone, jednak jak nie masz większego pojęcia o biologii to możesz nie zrozumieć do końca.
t.....t - @abstrakcyjny_nick: w ogromnym skrócie ATP to energia, białko tupie w stron...

źródło: comment_rpkPQAQSGW1j5ZXnEuAXzQkgAjDanKaw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@abstrakcyjny_nick:

ATP kojarzę z biologii w szkole :D ale skąd to białko "wie", gdzie ma tuptać?


Białko samo z siebie nie wie gdzie ma tuptać, ale po prostu jego struktura wymusza na nim pewne zachowania i interakcje z innymi cząsteczkami.

Łańcuch dna tworzy na bieżąco konkretne maszyny do konkretnych zadań

Np. białko które pod wpływem UV się kurczy/rozszerza
D.....o - @abstrakcyjny_nick:

 ATP kojarzę z biologii w szkole :D ale skąd to białk...

źródło: comment_XIk7Sxt07IoSEz6g9A0eo2gPYAWyqfrM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@to_jest_chyba_kurcze_zart: ooo, no właśnie się zastanawiałam, że to może coś z przyciąganiem, bo nawet na gifie wygląda tak, jakby te "nóżki" się przyklejały jak magnes. Dzięki wielkie za odpowiedź i materiały, dziś zasnę spokojniej :)

@DrBongo strasznie to wszystko ciekawe, do jakiej książki powinnam zajrzeć, by dowiedzieć się więcej o takich rzeczach? :)
  • Odpowiedz