Wpis z mikrobloga

Witajcie,

Na prośbę @marahin piszę, aby Wytłumaczyć Wam wszystko odnośnie stage expa jaki ma zostać jutro wprowadzony.

Najpierw przypomnienie o tym, że trwa ankieta na temat tego jaki stage exp wprowadzić na serverze.

Ankieta dostępna jest tutaj:
http://strawpoll.me/6640605

Tutaj wyjaśnienie poszczególnych opcji:
http://forum.mirkots.gimb.us/viewtopic.php?f=2&t=103

Teraz krótka informacja dla graczy, którzy podczas wprowadzenia stage expa będą mieli ponad 300 lvl. Wasz exp zostanie przeskalowany tak jakbyście wbijali go na nowym współczynniku.

Przykład:
Gracz ma 320 lvl, który wbił na expie x10. Nowy współczynnik expa wynosi przykładowo x5 od 300 lvla. Aby było sprawiedliwie wobec innych graczy należy exp wbity po 300 lvlu przeskalować.

Gracz wbił po 300 lvlu dokładnie 94899000 expa. Jest wynik odejmowania jego aktualnego expa i liczby expa potrzebnego na 300 lvl. Możecie sobie sprawdzić wynik na dowolnym kalkulatorze i sprawdzić różnice w expie postaci o poziomie 300 i postaci o poziomie 320.

Wiemy już, że gracz wbił 94899000 expa i nowy współczynnik wynosi, z przykładu, x5. Liczymy 94899000 * 0.5 = 47449500 expa.

Teraz dodajemy ten exp do expa potrzebnego na 300 lvl i patrząc na kalkulator widzimy, że po przeskalowaniu postać będzie miała 488534300 expa.

Na lvl 310 potrzeba 486994300 i taki lvl dostanie nowa postać.

Oczywiście jest to przykład. Dokładne dane będą brane z plików Waszych postaci, więc nawet 1 punkt doświadczenia Wam nie ucieknie.

Jakby przełożyć to na inny przykład, to można przedstawić to za pomocą pieniędzy. Macie 100 zł, ale gospodarka siada i nagle 1 złotówka jest warta tyle co wcześniej 10 zł. Majątek wszystkich został przeliczony, nie ma wyjątków. W naszym tibijskim przykładzie dotknie to jednak tylko lvli 300+.

Dlatego możecie dalej expić, nie ma się co bać. Wszystko będzie sprawiedliwie. Oczywiście liczba punktów hp i many również zostanie zmieniona na nowy lvl.

Co do samego pomysłu stage expu, to tak ludzie zadecydowali już w pierwszej ankiecie. Teraz należy wybrać tylko jak miałby on wyglądać. I tak swoją drogą, to widzę, po wynikach, że jakimś dziwnym trafem w ciągu kilkudziesięciu minut przybyło bardzo sporo głosów na opcję 4. Trochę to podejrzane.

@Makundra i @WolfSky wołam Was, bo Marahin chciał, abyście to przeczytali. Podobno bardzo narzekacie, więc macie szansę się wypowiedzieć.

#mirkots
  • 13
@Qbaz: Jest to jedyne słuszne rozwiązanie, co tu się wypowiadać. Z mojej strony mogę tylko zaproponować aby przekalkulowanie było od 200 lvl (oraz pierwszy stage), aby efekt zamierzony miał większą skuteczność (za szybkie wbicie lvl ~500, uśrednienie lvl).
@Huffy @marahin a Was proszę aby ankiety miały dla Was charakter informacyjny, a nie decyzyjny.

@Makundra: Jak najbardziej jest to dla nas pewnego rodzaju podpowiedź, a nie decyzja. My jesteśmy od początku za exp stagem i chcieliśmy się dowiedzieć co na to gracze.
@Qbaz: Ja nadal przypominam że 300 lvl to jest żaden lvl i w rl na takim poziomie nawet nie możesz poexpić (sam a w team to też nie raz na hardcore) a po za tym jak już orsh, morg, ghaz i feru padli to czas na Gaz'haragotha =D a bez ekipy 500+ i to grubej chyba nie damy rady. I Wiem że dużo osób zrezygnuje po wbiciu jakiegoś 350+ jeżeli będzie
@marahin: Dokładnie tak - zrobi się grupka lvli 1488+, i będzie narzekanie "HURR NIE MA RESPÓW". Problem leży po stronie potworów i bossów, bo #!$%@? dowalił masę ścierwa dla super high lvli, nie patrząc na inflację expa.

Ja rozumiem, że fajnie się patrzy na cyferki w zakładce "Skills", ale #!$%@? ludzie, bez przesady. Czy o to chodzi, aby

Prawidłowo byłoby obniżyć exp całościowo(zwiększając tym samym wartość każdego poziomu), zamiast #!$%@?ć do
Coś się popsuło i urwało kawałek zdania, więc wysyłam jeszcze raz(tym razem bez wulgaryzmów, bo ochłonąłem).

@marahin: Dokładnie tak - zrobi się grupka lvli 1488+, i będzie narzekanie "HURR NIE MA RESPÓW". Problem leży po stronie potworów i bossów, bo Cipsoft dowalił masę rzeczy dla super high lvli, nie patrząc na inflację expa.

Ja rozumiem, że fajnie się patrzy na cyferki w zakładce "Skills", ale szanowni ludzie, bez przesady. Czy o