Wpis z mikrobloga

Dobra zmiana! Wzrost oglądalności i jakości w TVP

Artykuł z frondy.pl, który jest przeklejonym felietonem członkini zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (tej wielce niezależnej organizacji, którą kieruje jeszcze bardziej niezależny Krzysztof Skowrońśki)

Marzena Paczuska, nowa szefowa „Wiadomości” TVP1, podała ostatnio wyniki ich oglądalności, oparte na dość twardych danych telemetrycznych. Oglądalność wzrosła, znacząco wzrosła.


Googlowałem, przeglądałem twittera (pani Paczuskiej jak i Wiadomości) i potwierdzenia tego twierdzenia nie znalazłem. Nie znalazłem nawet wypowiedzi pani Paczuskiej, która mogła by być tak zinterpretowana (na tt: podaje średnią oglądalność ale nie pisze, że się ona poprawiła i podaje wyniki oglądalności jednego wydania)

Za to na press.pl - znanej żydo-lewackiej stronie zajmującej się szkalowaniem Polski (ponieważ dane są judeobolszewickim wynalazkiem) znalazłem dane, które wręcz przeczą tezie stawianej w felietonie

Średnio w okresie 1-7 stycznia, czyli przed zmianą prezesa TVP, główne wydanie programu informacyjnego Jedynki miało 4,02 mln widzów.

W okresie 1-11 stycznia, czyli kiedy redakcją "Wiadomości" kierował Piotr Kraśko, program miał 3,91 mln widzów.

Odkąd szefową "Wiadomości" została Marzena Paczuska, widownia wynosi 3,71 mln (12-20 stycznia), czyli poniżej średniej za cały okres 1-20 stycznia, która wynosi 3,82 mln osób.


[[press.pl za Nielsen Audience Measurement]](http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/51283,Wyniki-ogladalnosci-Wiadomosci-przed-i-po-wymianie-zespolu-_dzien-po-dniu_)

Oczywiście jeszcze jest za wcześnie, żeby twierdzić że oglądalność leci na łeb na szyję (użytkownik @edo48 zwrócił mi uwagę na roczne fluktuacje oglądalności) z powodu zmiany szefostwa ale informacje nieprawdziwe trzeba piętnować

#neuropa #frondacontent #danezdupyzawszespoko #informacjanieprawdziwa #bekazpisu
6c6f67696e - Dobra zmiana! Wzrost oglądalności i jakości w TVP

Artykuł z frondy.pl...

źródło: comment_WtT3P5dv1LeO1G4OMhTYGPrYTKIVsFPl.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Ripper: też tak myślę. ale #danezdupy trzeba piętnować.

EDIT: po ponownym przeczytaniu felietonu nie jestem już pewien czy informacje o wzroście oglądalności pochodzą od pani Paczuskiej, czy pochodzą od autorki felietonu
  • Odpowiedz
@6c6f67696e: oni już tak mają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

TV Trwam poinformowała niedawno, że jej program ogląda ponad 3 mln widzów. Jednak oficjalne wyniki telemetryczne nie potwierdzają tych rewelacji. W tym roku najwyższa oglądalność dzienna wyniosła jedynie 132 tys. widzów. Kilka dni temu TV Trwam chwaliła się, że jej stację ogląda "codziennie lub prawie codziennie" ponad 3,4 mln osób. Nadawca powoływał się na sondażowe wyniki Europejskiego Instytutu
  • Odpowiedz
@6c6f67696e: Nie dość, że leci to jeszcze kupa osób obecnie włącza TVPis tylko po to aby utwierdzić się w tym, że zrobili tak propagandowe medium. Za jakiś czas jak się o tym przekonają na 100% to już nawet nie będą włączać tej stacji.
  • Odpowiedz
@6c6f67696e: szkoda twojego czasu na pochylanie się nad gównem z frondy. Ja wiem, że rzetelność i uczciwość mogłaby tego wymagać, ale popatrzmy na statystykę. No nie da się 99 razy wąchać gówna i potem nadal zaglądać do tego samego pudełka licząc na kwiaty.
  • Odpowiedz