Wpis z mikrobloga

@krasnoludkolo: W skrócie to 3 city NC w 80 turze, 2 workerów skradzionych od AI + 1 od CSa, kupowanie budynków naukowych, cały czas nacisk na populację, z cudów Oracle, Hanging Gardens, Pisa, Porcelain Tower, Sistine Chapel, Big Ben, Statue of Liberty i Hubble. Technologie to standardowo: Education w 100 turze, Scientfic theory 160, Plastics 200. Brakowało myślę stolicy przy górze, kilka umów naukowych i mocnej religii, żebym mógł poniżej 250
@readyfreddie: Jak udało ci się zbudować i Oracle i HG to w niskim poziomie trudności bym upatrywał przyczynę nie zejścia poniżej 250 tur. Serio, łatwiej jest bić rekordy na wyższym (Immortal/deity) bo więcej się dostaje z RA i ukraść można więcej technologii.
@Drmscape: Immortal, żadne AI nie poszło w tradycję, więc nie miałem przeciwnika do Hanging Gardens, a przy wysokiej produkcji mogłem sobie pozwolić na stawianie cudów. Oracle aż do renesansu nikt nie wybudował, więc dzięki darmowej social policy od razu po wejściu w renesans otworzyłem racjonalizm. Nie wiem, może powinienem jednak celować w 4 city NC, albo restartować aż nie wystartuję przy górze, bo do 250 tur jeszcze długa droga widzę.
@krasnoludkolo: Nic odkrywczego tu nie będzie - z technologii rush do writing żeby dostać darmowego naukowca i postawić akademię, dalej animal husbandry, 2 technologie do luxów, archery i philosopy, później pozostałe technologie z początku gry ---> civil service ---> education około 100 tury. Kolejność budowy w stolicy - scout, scout, shrine, worker, settler, settler, granary, caravan, library, NC (udało się postawić koło 80 tury - bez rewelacji przy 3 miastach), settler.
@readyfreddie: Ja mój najlepszy wynik zrobiłem bez góry, 234 tury, Polską, NC na 4 miastach. Kwestia jest taka, że mi się w sumie lepiej na naukowe gra Polską, niż Babylonem, ale to już na pewno wynika z niedoskonałości strategii. Polską drugie miasto zakładam w okolicach 30. tury i każde kolejne zaraz jak nowy settler wstaje. Efekt jest taki, że NC robię koło 80-90. tury i choć na tym etapie ty Babylonem