Wpis z mikrobloga

Irytuje mnie strasznie fakt jak to ludzie udają wierzących itp bo co by inni powiedzieli. Chodzą do spowiedzi i komuni. Nie wiem czemu ale ja np nie potrafię iść do spowiedzi i powiedzieć dla duszpasterza że żałuję za grzechu i obecuje poprawę, a zaraz znowu robię to samo. Jaki sens ma wtedy spowiedź? Kogo oszukuje : księdza siebie czy Boga? Trochę mnie na tzw feelsy wzięło.
#religia
  • 15
Istnieją bo już za małego w przedszkolu Cię straszą że Bóg jest miłością i wybacza wszystko ale jak będziesz niedobry to pójdziesz do piekła (mózg rozje...ny)
@sexophonist:
Spowiedź, czy nawet samo przepraszanie Boga i nieustanne prośby o wybaczenie grzechów, to bzdury nie mające żadnego poparcia w Biblii. Jedyna rzecz, którą musisz zrobić, to uwierzyć w Jezusa, "oddać mu swoje życie" i ten jeden raz przeprosić za swoje grzechy i przyjąć oraz zrozumieć jego ofiarę, którą złożył na krzyżu.

https://www.youtube.com/watch?v=3l4VL5YKvcA - ten filmik wyjaśnia co dokonało się na krzyżu.

W nowym testamencie nie ma żadnej wzmianki na temat
Każdy kto wierzy w Jezusa, ma już odpuszczone wszystkie grzechy, nie ma dla niego żadnego potępienia i jest sprawiedliwy nie przez swoje uczynki, tylko przez to że ma Jezusa w sobie. Tak samo i zbawienie nie bierze się z uczynków, tylko z wiary


@bachuxd: no jak to się ma do życia doczesnego? Przecież to chyba nie jest tak, że mogę sobie kraść i będę zbawiony? Znaczy generalnie mogę pod koniec życia
@tony_soprano: No ale pytanie czy Ty chcesz kraść ? Chcesz zabijać ludzi ? Czy robienie komuś krzywdy sprawia Ci radość ? No przypuszczam, że nie chcesz robić tych wszystkich rzeczy bo po prostu wiesz, że są złe. Jeśli ktoś ma jakieś skrzywione sumienie, to z pomocą ducha świętego znajdzie wszystkie wskazówki w Biblii i będzie potrafił odróżnić dobro od zła.

Swoimi uczynkami i byciem "dobrym", po prostu nie da się zasłużyć