Wpis z mikrobloga

Nie ogarniam co ma być takiego realizującego w podróżowaniu po świecie?
Byłem na różnych kontynentach w różnych miejscach nie zrobiło to ze mnie lepszego człowieka. Co jest za granicą takiego, że jest to marzenie większości kobiet aby tam podróżować?
#podroze
  • 27
  • Odpowiedz
@MojaMatka: Witam. Podróżowanie jest fascynujące nie tylko dla kobiet, ale też mężczyzn. Ja na przykład marzę o podróży do Francji. Jednak samo zwiedzanie różnych kontynentów nie zmieni osobowości człowieka. Taka zmiana musi zajść w samym człowieku. Ja również pojechałem raz do Gdyni, ale ta podróż nic we mnie nie zmieniła oprócz kilku zadrapań.

~ Adam Przybich
  • Odpowiedz
@tylkoniechori: A jaki diagnozujesz problem? Bo ja nie widzę żadnego problemu. Na żadne objawienia nie liczyłem.
@Gallonimus: Ale co z tym zwiedzaniem? Jeździłem z ludźmi co właśnie uwielbiają podróżować i po dwóch godzinach w Luwrze gdzie spędziłem osiem godzin większość odpadła.
@naciski: A co to ma do moich pytań?
@Rzapkojat: Fascynujące? No chyba że robi się to ekstremalnie wtedy tak. A jeżdżenie po drogich hotelach, wypożyczonymi samochodami itp
  • Odpowiedz
ze mnie lepszego człowieka


@MojaMatka: może zawsze byłeś dobrym człowiekiem? Ja też tego nie rozumiem, szczególnie jak ktoś mówi, że stał się bardziej tolerancyjny, otwarty na inne kultury. To wcześniej nie był? Rodzice nie nauczyli?
  • Odpowiedz
@lewak_zbierajacy_minusy: Kształcą tak. Jak najbardziej wiedzy zebrałem sporo ale to mam też na co dzień. Czyli odnosząc się do moich pytań marzenia tych ludzi to właśnie wiedza? I ci ludzie z rządzą wiedzy nie robią na co dzień nic by ją poszerzać?
@tylkoniechori: Widać wyraźnie, że nie umiem podróżować - to mnie nieźle zdiagnozowałeś. A po czym to wnosisz? Byłem w wielu miejscach całkiem nieźle się bawiłem. Jak idę do
  • Odpowiedz
@MojaMatka: co to były za podróże? Samolotem na miejsce, później hotel all inclusive, plaża i ewentualnie zorganizowane zwiedzanie kilku najpopularniejszych miejsc, których można znaleźć miliard zdjęć w internecie a każdy turysta robi sobie pod nimi identyczne fotki? I spowrotem w autobus na lotnisko i kilka godzin później znowu w Polsce? Niektórzy odnajdują w czymś takim niemal spełnienie i dla nich to podróże życia, a dla mnie to żadna podróż tylko skok
  • Odpowiedz
@white_duck: No i właśnie to jest marzenie tych wszystkich ludzi? Bo jak ja jechałem przez Europę i spałem w Coach Surfingu to mnie eurotrip kosztował 1500zł za trzy tygodnie. Niezła rozrywka. Ale dalej rozrywka niż jakiś głębszy sens życia. A ci wszyscy ludzie, którzy marzą o podróżach - rzadko ich nie stać na 1500zł a i tak tego nie robią.
Moim zdaniem, co sugerowałem od początku, oni mają wizję wyrobioną przez
  • Odpowiedz
@MojaMatka: z tego co zauważyłem, wielu ludzi, którzy lubią podróżować w ten lepszy sposób, czyli z elementem drogi, ma swoje zajęcia w życiu, często bardzo czasochłonne ale dające im bardzo stabilną sytuację finansową i właśnie w podróży odnajdują szczęście. Odkładają pieniądze i organizują się miesiącami, żeby później zrobić sobie konkretny urlop i spędzić kilka tygodni w podróży, swoimi ulubionymi samochodami, ze znanymi sobie świetnymi ludźmi, bawiąc się po drodze i z
  • Odpowiedz