Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś powie, kiedy to się stało, że obecnie ogłoszenia o pracę wyglądają mniej więcej tak:
Stanowisko: bezpłatny staż w dziale obsługi klienta
Wymagania:
- X-dziesiąt lat doświadczenia na podobnym stanowisku
- Wykształcenie wyższe w weterynaryjne, matematyczne lub statystyczne
- Język angielski biegle, niemiecki biegle, dodatkowym atutem będzie biegła znajomość węgierskiego
- Znajomość SQL i C++
- Czynne prawo jazdy i własny samochód
- Obsługa Excel, Access, Adobe Photoshop
- Znajomość SAP-a
Oferujemy:
- Możliwość zatrudnienia po rocznym stażu
- Telefon służbowy
? #gorzkiezale
  • 15
@ailurus: łap list motywacyjny mojego autorstwa który wysyłałem jak byłem jeszcze w Polsce do Januszy biznesu.

Poszukuję pracy. #!$%@?ę się sporym poczuciem humoru więc praca za śmieszne pieniądze jest moim priorytetem. Mam 32 lata i 30 letnie doświadczenie w pracy. Skłamałbym że mam inżyniera albo doktora ale przy pracy fizycznej (zbieraniu owoców czy operowaniu łopatą) to chyba nie ma wielkiego znaczenia. Więc napiszę prawdę że nie mam nawet matury, proszę pamiętać
@ailurus: Moim zdaniem są następujące powody:
- wysokie wymagania dla kandydatów stawia się, gdyż jest obecnie: 1) wysoka podaż pracy 2) niskie płace (jak na europejskie warunki)
- wypisywane są kompetencje twarde, bo łatwo je sprawdzić i porównać kandydatów. Wymaga to mało czasu i niskich kompetencji (każda kadrzyca sobie poradzi). Do tego rekrutują działy HR i dla nich takie opisy wymagań są korzystne, bo doskonale chronią ich tyłki.