Wpis z mikrobloga

Mirki mam taki problem , wczoraj byli u mnie w mieszkaniu monterzy od internetu , wszystko załatwione papiery podpisane , kaucja za dekoder wpłacona. I po godzinie dzwoni do mnie koleś z firmy ze zapłaciłem 100 za mało , a wszystkie potwierdzenia mam wpisane poprawnie . Tzn Koleś pokwitował odbiór Kwoty 310 zł a zapłaciłem mu 210 zł . Co robić ?
  • 25
  • Odpowiedz
@itsfaki: No ale chyba wiesz, ile dałeś. Jeśli dałeś mu pełną kwotę, a on zgubił stówkę, to jego problem. Jeśli dałeś mu za mało, a on się pomylił i wpisał 310, to nie bądź #!$%@? i dopłać, bo taka cebula to po prostu #!$%@?ństwo jest.
  • Odpowiedz
@gerbilos @szaremyszki zawsze w takich sytuacjach zastanawiam się jakie podejście do mnie mieli by inni ludzie ... bo nie chodzi tu o cebulę , tylko zwykły ludzki błąd. Ale przekonaliście mnie()
  • Odpowiedz
Możesz sprecyzować ile powinienes byl zaplacić a ile wyciąciągnąłes z portfela i czy jestes tego pewien? Bo jakos to nie wynika z tekstu
  • Odpowiedz
zawsze w takich sytuacjach zastanawiam się jakie podejście do mnie mieli by inni ludzie


@itsfaki: w Polsce by cebulili (nie wiem jak gdzie indziej), dwa razy zdarzyło mi się (znaczy tyle razy zauważyłem) że ktoś albo źle policzył albo źle wprowadził produkt - zawsze się wracałem i spotykało się to ze zdziwieniem.
  • Odpowiedz
@ETalien Miałem zapłacić dokladnie 103,70 za montaż i 200 kaucji , Technik wszytko ładnie policzył i mówi 203,70 . Dałem mu 210 (napiwek nawet dałem ) bo sam nie byłem świadomy pomyłki , potem patrzę na papiery na spokojnie , i tam jest właśnie 103,70 +200 kaucji .
  • Odpowiedz
@itsfaki: to bardzo indywidualne i subiektywne . Zrob jak uwazasz. Jednemu setka robi tydzien jedzenia, drugi nawet sie nie skapnie ze jej nie ma. Sa ludzie ktorzy cie #!$%@? na 5 zl , sa tacy ktorym setka w gardle bedzie stala przez lata.
  • Odpowiedz
@szaremyszki mamy jakby po 2 świadków bo ja bylem z moim różowym i on był z kolegą , więc nawet jak coś to słowo vs słowo no ale oboje mamy papiery z pokwitowaniem odbioru kwoty 303,70
  • Odpowiedz
@itsfaki: czyli miales zaplacic 303, wiesz ze zaplaciles 203 ( wierze że w zamieszaniu obaj mogliscie się pomylić) i zastastanawiasz sie jeszcze co zrobic? No chyba hasne ze trzeba doplacic :)
  • Odpowiedz