Wpis z mikrobloga

@szcz33pan: @m00n: Przecież to ze sobą jest powiązane...
Spadający kurs pln, drożejące produkty i surowce importowe, w związku z surowcami drożejące produkty krajowe i na końcu rosnąca inflacja.

Rynek mieszkań działa inaczej. Ceny mieszkań w dużych miastach rosną. Deweloper nie będzie dostosowywał się do rosnącej inflacji.

Ponadto chcę wydać na ten cel ok. 400 k pln z czego tylko połowa własnych środków. Muszę brać pod uwagę zachowania kredytodawcy.

Tak, kurs
@Michau89: Czy mieszkanie które miesiąc temu kosztowało 400 000 zł dziś kosztuje 520 000 bo złotówka straciła w stosunku do USD 30% ? Powiązane w jakimś stopniu na pewno są ale nie demonizujmy. Pamiętaj, że słaba złotówka to tani kredyt hipoteczny w PLN więc to się wszystko IMO równoważy.
@Michau89: serio rosną? Skąd bierzesz te informacje z artykułów sponsorowanych przez developera? Ja zrobiłem sobie takie doświadczenie, chodziłem co jakiś czas do konkretnego osiedla, które prowadzi sprzedaż. Za każdym razem mówili, żeby się decydować bo od przyszłego miesiąca podnoszą ceny. Od prawie 2 lat cena się tylko wachała o 100-200 zł i nie widziałem żadnej syuacji "ceny mieszkań w dużych miastach rosną". Dodatkowo rok temuruszyła nowa inwestycja innego developera w lepszej