Wpis z mikrobloga

Cześć, mam problem - chcę sobie umożliwić dostęp do radia internetowego w #pracbaza gdzie niestety filtrowany jest ruch w sieci. Chciałem sobie utworzyć tunel po ssh, ale niestety po obu stronach są tylko prywatne IP i nie mam dostępu do ustawień routera. Coś mi świata, że była jakaś stronka umożliwiająca połączenie w tego typu konfiguracji, ale jakoś teraz nie mogę jej znaleźć. Pomoże ktoś?
#programowanie #linux
  • 14
Szczerze wątpię, by ktoś tego pilnował - pewnie skonfigurowane jest proxy, a filtry są aktualizowane przez kogoś z zewnątrz. Poza tym jak złapią, to skończy się na zwróceniu uwagi. Bez sensu by było pozbywać się pracownika za taką błahostkę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@nocneszczury: Tylko w tej chwili nie mam jak nawiązać połączenia między tymi 2 węzłami - żaden z nich nie jest widoczny w sieci, a w domu niestety mam dzierżawiony router operatora. Jak na razie znalazłem coś takiego:
weaved.com
Jest limit 30 minut na połączenie, ale jak na początek zawsze to coś. Chciałem coś na szybko, by nie bawić się w konfigurację, ale wygląda na to, że szukanie więcej czasu zajmie (
@aso824: Nie wiem na jakiej zasadzie filtrowany jest ruch poza siecią lokalną. Myślę, że akurat blokowanie VPSów jest jednym z priorytetów. Poza tym liczyłem na szybkie rozwiązanie, by zobaczyć, czy w ogóle to przejdzie. Nie zależy mi na tym na tyle by poświęcić więcej czasu albo bawić się w opłacanie VPSa. LTE wspomniane przez @GwnBrz byłoby też dobrym rozwiązaniem, ale bywa, że przy biurku tracę w ogóle zasięg, więc może być
Bez sensu by było pozbywać się pracownika za taką błahostkę ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@McCzarny: Wiesz, zależy co potrafisz udowodnić i co mogło się stać. Jak będą szukać winnego, bo wyciekły jakieś tajne dane to mogą nawet dla przykładu kogoś wywalić, bo miał jakieś podejrzane połączenia. Jak w pewnej dużej elektronicznej firmie całkiem niedawno, tam poleciało chyba z 10 osób za podejrzane oprogramowanie, którego używali w całkiem
@McCzarny: mialem podobna sytuacje i na vpsie dalem zeby polaczenia na 443 z danego ip przekierowywaly sie na ssh via iptables. Z reguly pozwala sie na metode CONNECT przez proxy. Potem wprowadzili w korpo firewall, co podpisywal w locie ssl swoim certem i juz sie ssh nawiazac nie dalo...