Wpis z mikrobloga

Ambasador Ukrainy w artykule TVN 24 o sławach Beaty Szydło. To nie uchodźcy, to imigranci ekonomiczni. Jest ich 1 milion, ale tylko 65 tysięcy dostało zgodę na stały pobyt. Oglądał ktoś ten wywiad. Po przeczytaniu tekstu wrażenie, jakby ambasador Ukrainy atakował, miał pretensje do Polski. Ale nie chce mi się w to wierzyć. Po co ambasador miałby epatować niewdzięcznością. Znowu cieli wywiad?
#polityka #polska #ukraina
  • 18
@edo48: Ukraińcy to zawistny naród, im #!$%@? nigdy nie dogodzisz. Będą się czepiać o słówka uchodźcy/imigranci ekonomiczny jeden #!$%@? na muslimów mówi się też że są uchodźcami a tak na prawde to imigranci ekonomiczni. Niech zamkną ryje banderowscy niewdzięcznicy.
@edo48: Nie rozumiem. Na czym polega ten atak? Przecięz on tylko wyjasnia i podaje liczby. To Szydło zagrała Ukriańcami mówiąc nieprawde przed europosłami.
Z tego co widziałem, to Ukraińcy jakoś masowo nie mieli pretensji o mała liczbe osób, którym przyznano status uchodźcy. W komentarzach też cżesto odnosili sie niechętnie od tych , którzy o niego wystepowali. Był nawet reportaż ukriańskiej tv i w komentarzach pod materiałem cisnięto po tych uchodzcach.
Wg.
@szurszur: @jaqqu7: wypowiedź była jako riposta na nieprzyjmowanie uchodźców. To był cel Beaty Szydło. Na terenie Polski przebywa milion Ukraińców. W definicji słowa Ukrainy uchodźca, to ktoś kto "nie pracuje"? O to chodzi, czy wdzięczność, Ukraińskiego ambasadora za przebywane 1 miliona uchodźców, nie powinna być aby większa niż zastrzeżenie do ich nazwania? Dlaczego Beata Szydło mam być kłamcą? Dlaczego miała obrazić? Szczucie tylko nie jestem pewien, czy ambasadora czy telewizji.
@edo48: Emigrant ekonomiczny czy też pracownik sezonowy to jeszcze nie uchodźca tym bardziej sama liczba też mocno przesadzona. Idąc tym tokiem myślenia można powiedzieć, że za granicą jest 2.5 mln polskich uchodźców.

Taka rola ambasadora, nic zdrożnego czy ataku specjalnie nie zauważyłem.
@jaqqu7: a co ma piernik do wiatraka. Zapraszają cię do domu, dają ci jedzenie, pozwalają pracować, a ty masz ich atakować, bo nie zapamiętali twojego imienia? O co ma być ta niby wojna? DLa mnie to powinno podchodzić pod sprostowanie. Nabuzowane, pod wpływem preferencji politycznych. Użyte przez BS Jako argument, jako sprzeciw wobec dalszego sprowadzania imigrantów, zarobkowych, uchodźców, jak zwał. Czy w tym miejscu ci którzy są przeciw PIS ale także
@edo48: Określenie "uchodźca" jest dokładnie opisane w prawie międzynarodowym.
Ukraińcy przyjeżdżający do Polski pracowac nie są uchodźcami tak jak Polacy wyjeżdżający do innych krajów, także poza UE nimi nie są.
Na Ukrainie jest wojna, ale przepisy pozwalają uznać kogoś za uchodźce jeżeli nie jest bezpieczny w swoim kraju. A wojna toczy się na niewielkim obszarze od stolicy Ukrainy nie mówiąc już o zachodniej jej częsci.
@szurszur: dobra prościej. Czy twoim zdaniem użycie innego nazewnictwa w kontekście przyszłych debat w sprawie ustalonych kwot na uchodźców imigrantów islamistów, jest uzasadnione czy nie? Czy nie czepiasz się czegoś małego w kontekście czegoś większego i ważniejszego. Tylko tyle. Plus, naprawdę, nie sądzę, że Ambasador Ukrainy robił cokolwiek innego niż prostował. A wszystko inne to machanie czerwoną płachtą, na byka.
@edo48: Posługiwanie się określeniem "uchodźca" w kontekście Ukraińców jest naginaniem rzeczywistości. Uchodźcy to osoby, którym trzeba zapewnić mieszkanie, wyżywienie, integrację - ogólnie mnóstwo kosztów, a potencjalne zyski? Brak, bo pewnie większość wyjedzie do Niemiec. W przypadku imigrantów ekonomicznych nasze państwo nic im nie zapewnia, ba, muszą ubiegać się o pozwolenie na pracę, sami się później utrzymują, kupują polskie produkty, pracują na polską gospodarkę. Dlatego nasz rząd chętnie przyjmuje np. Ukraińców (każdy
@rogal_marcinski: hej. można i trzeba. Pozbawienie tego argumentu to dość szalone posunięcie. To tak jakbyś widok szturchańca polityka którego nei lubisz wymineiłbyś na kopniak dla całego narodu. Bo widzisz. Interpretacja pojęcia. Wedlu prawa międzynarodowego i UE ci uchodźcy w Niemczech to imigranci zarobkowi a nie uchodźcy. :) Jak UE może to Beata też powinna. I bardzo dobrze, bo to jest w naszym interesie.
@rogal_marcinski: innymi słowy bliżej ukraińcom do uchodćów bo tam jest wojna i graniczymy z nimi niż tym na zachód od nas. I trzymajmy sie tego bo to jest w naszym interesie. Chyba, ze chcesz imigrantów w stylu niemickim, wtedy to nie jest w twoim.