Wpis z mikrobloga

1. Tworzysz nowy kuchenny wynalazek
2. Wysyłasz zgłoszenie patentowe
3. Udajesz się do Instytutu Nafty i Gazu, by zdobyć certyfikat bezpieczeństwa
4. Ultra-hiper-nowa technologia, więc będą dokładnie badać wszystko w praktyce
5. W wyciszonym pomieszczeniu rozłożone kamery
6. Wszystkie: termowizyjna, na podczerwień, zwykła, slow motion, 3D, cyfrowa, VHS, a pewnie i przemysłowa gdzieś jest
7. Dodatkowo czujniki: gazu, spalin, napięcia, natężenia dźwięku, Richtera, Licznik Geigera i jeszcze kilka innych
8. Wszystko podpięte, gotowe do testów. Napięcie rośnie niczym przy starcie rakiety SpaceX
9. Grobowa cisza, by zbadać każdy decybel przy uruchamianiu sprzętu. To ważne by wykryć wszelkie szumy itp.
10. Emocje ogromne, bo od tego momentu zależy czy podbijesz świat
11. Jeszcze cichsza cisza, słychać szybkie bicie serca technologa stojącego obok.
12. Badacz podchodzi do sprzętu w specjalnych bezszelestnych butach, jest tak cicho że słychać jego chrupiącą rzepkę w kolanie
13. Skinięciem głowy daje sygnał startu
14. Przybliża palec do panelu sterowania, jest ciszej niż wśród nocnej ciszy
15. Najmniejszy dźwięk, szelest, czy nawet mrugnięcie może położyć całe badania.


17. Wtem słychać jakieś dziwne piknięcie.
18. Histeria, panika, zamęt
19. Wszyscy sprawdzają urządzenia. Po kolei:
20. Czujnik gazu – nic
21. Spalin – nic
22. Napięcia – nic
23. Natężenia – nic
24. Richtera – nic
25. Licznik Geigera - nic
18. Hmm, zerknę na telefon



SOLGAZ - 1. Tworzysz nowy kuchenny wynalazek
2. Wysyłasz zgłoszenie patentowe
3. Ud...

źródło: comment_mgo5Et1yD1vUavIe2Wl6b7chwIjNS0js.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
@lukasz1985m: jestem grafikiem więc kwestie związane z ochroną własności intelektualnej są mi bardzo bliskie. jeżeli skopiujesz cudze projekty to jesteś zwykłym złodziejem. szkoda że nie czujesz moralnego obowiązku nie okradania ludzi, cóż kwestia złego wychowania
  • Odpowiedz
@lukasz1985m: prawem autorskim nie są chronione projekty wygenerowane przez komputer. Projekt musi być wykonany przez człowieka, zwierzęta również nie posiadają praw autorskich. Nie widziałeś moich projektów nie wiesz czym się zajmuję to co piszesz to totalna ignorancja i brak komplementarnej wiedzy. Gdybyś w jakikolwiek sposób był kreatywny to logicznym jest ochrona tej kreatywności, bo ty się narobisz, a kto inny zgarnie laury. Ja odniosłem się do błędów rozumowaniu, moralności, sumienia,
  • Odpowiedz
@lukasz1985m: słuchaj nie może być tak, że jeżeli Ty zrobisz utwór (obraz, piosenkę, film, książkę, program, grę czy cokolwiek innego) a ktoś Ci to ukradnie to jest to już jego i może się tym na prawo i lewo chwalić i na tym zarabiać, przecież to logiczne.
  • Odpowiedz
@lukasz1985m:

Moment - nie mówimy o ekonomii tylko o wolności. Nawet, jesli miałbym coś skopiować i to sprzedawać to dlaczego nie? Dopiero patentując jestem takim samym chamem jak ten drugi, blokuję dostęp innym do technologii.


Dlatego, że ktoś inny ZAINWESTOWAŁ aby coś mogło powstać. I to tej osobie w sposób oczywisty należy się za to wynagrodzenie, a nie tobie. Jeżeli ty chcesz korzystać z czyichś pomysłów - nie ma problemu, możesz mu zapłacić i korzystać. I tak się swoją drogą często to kończy, że pomysłodawca nie ma środków na produkcję, ale dzięki patentowi przynajmniej cokolwiek ma z tego, że to wymyślił. On zarabia na tym, że ktoś pomysł kupił, tamten sobie zarabia na produkcji, a nasz pomysłodawca ma pieniądze żeby żyć i wymyślać kolejne
  • Odpowiedz