Wpis z mikrobloga

#osp #kpp

mam możliwość wyjazdu na tygodniowe szkolenie KPP i trochę się cykam :( jak nie dam rady? po zdobyciu uprawnień trzeba odnawiać ... i najważniejsze podczas akcji masz ważniejsze przydziały niż kierowanie ruchem lub zamiatanie szkła :( bierzesz odpowiedzialność za czyjeś życie ... wiadomo jedziesz żeby się tego nauczyć ale ... odpowiedzialność wzrasta ...

i na dodatek w tym czasie mój różowy ma urodziny - imieniny już się umówiliśmy na galerie / kino / zakupy / kolacje ...

pulsujcie na dowagę ...
  • 11
@matrix_pl: Jesteś w OSP, żeby zamiatać szkło? Dojeżdżasz do wypadku, masz możliwość udzielić KPP jako pierwszy i być może uratować komuś życie a ty się zastanawiasz? W ogóle myślisz, że co - będziesz na miejscu i bez KPP to pomocy nie będziesz udzielał tylko stał i patrzył? Mi się to w głowie nie mieści... U mnie wielu dałoby się pociąć, żeby iść na kpp bo pieniędzy na to gmina nie daje...
@Kamillos33: w samochodzie jedzie 5 ratowników + kierowca :) z tego przeważnie 2 ma KPP ( na 26 aktywnych ratowników w OSP jest 7 KPP) więc nie ma sensu się wpychać tam gdzie nas nie proszą :)

Za szkolenie nie płaci gmina tylko jest jakaś pula osób do przeszkolenia na dany powiat i to idzie z KSRG.

Co do zamiatania to trochę inaczej to widzę ... chodziło mi o inne czynności
@matrix_pl: Przecież może zdarzyć się, że pojedziecie bez ludzi z KPP i co wtedy? Zawsze myślałem, że o to chodzi w OSP, żeby ciągle się rozwijać, doskonalić swoje umiejętności w tym także te medyczne. Nigdy nie wiesz kiedy w życiu taka wiedza może ci się przydać.

edit: w każdym razie moje zdanie jest takie, jedź nie pierd*l :D
@matrix_pl: Stary KPP to nic więcej jak poszerzenie wiedzy podstawowej, nie stajesz się żadnym ratownikiem medycznym, nie podajesz żadnych leków itp itd. Po prostu będziesz wiedział więcej i będziesz miał większe umiejętności przy udzielaniu pierwszej pomocy PRZEDMEDYCZNEJ. Tak czy siak do takich zdarzeń zawsze dojeżdża ZRM i oni przejmują poszkodowanego. W moim odczuciu każdy strażak osp wyjeżdżający do zdarzenia powinien mieć KPP i w sumie wydaje mi się, że to kwestia
@Kamillos33: spoko przekonałeś mnie

Pogadam z różowym jak nie będzie miała większy obiekcji to się zgodzę i pojadę. w w sumie tygodniowy urlop w Zakopanym :) kto by nie chciał. urlop jeszcze z poprzedniego roku został to nie będzie problemu :)