Wpis z mikrobloga

@Qiepka: ja mam siostrzeńców w podstawówce... o ile wiem ten starszy (11 lat) wie, że można na CD wypalać "rzeczy"... także dzisiejsze gimby też powinny to jeszcze wiedzieć :P

@zolwixx: Marc Dorcel rox ;)
  • Odpowiedz
@Qiepka: ok, wygrałeś... o RW na bank nie mają pojęcia :P zresztą przyznam, że sam mając ze dwie czy trzy RW w życiu nigdy nie edytowałem zapisanych danych... więcej z tym było #!$%@? niż z wypaleniem kolejnej zwykle CDR :P
  • Odpowiedz
@Qiepka: z czasem każda obsługiwała, ale problem wiązał się jeszcze z ceną i dostępnością płyt. nie mniej jednak jeśli miałbym coś przechować na 10-20 lat, to prędzej zaufam DVD-RAM niż nieustannemu kopiowaniu danych z HDD co 3 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Qiepka: Praktycznie żadna nagrana płyta z tych Esperanz i innych #!$%@? już mi nie działa. Nawet tanie TDK, Verbatimy i Basfy nie zawsze chcą się odczytać. Natomiast działają wszystkie - co do jednej - koszmarnie drogie płyty, które kupiłem jeszcze w czasach, kiedy nagrywarki CD-R i CD-RW (szybkość - x1 i x2 - nagranie 1 płyty - 40 minut) dopiero wchodziły pod strzechy.
  • Odpowiedz
Właśnie zaczął się sezon na płyty, obrona prac inżynierskich, sam musiałem trzy zakupić dziś. Kolejny problem to brak napędu w nowych laptopach, sam nie mam w y50. :D
  • Odpowiedz