Wpis z mikrobloga

Mirki, powiedzmy, że chciałbym się nauczyć grać na pianinie/keyboardzie... no właśnie. Na czym tak właściwie? Nie mam czasu i pieniędzy na szkoły muzyczne, ale myślę, że miałbym chęci jak uzbieram kasę na instrument, żeby uczyć się samemu. W sumie od dziecka bardzo chciałem, ale nie miałem rodziców, których byłoby na to stać. Klawisze zawsze mnie inspirowały. No więc, gdybym chciał się uczyć to co bym musiał kupić? Musiałbym zaplanować jakiś budżet. Czytałem, że niektórzy mówią, że pianino cyfrowe lepsze, inni, że keyboard, inni, że coś tam z laptopem i już nie wiem kompletnie nic. :<
Doradzicie? :3
#muzyka #pianino #keyboard #pytaniedoeksperta
  • 6
@JustMMan: Witaj mirku:)
Mój brat gra na keyboardzie i poleca na start Yamahe PSR E 323.
Polój na olx na używki ze statywem koło 500 zł ( bardzo dużo materiałów do nauki masz na youtube:)
Np. '' truman sleeps piano tutorial'' i wiele innych pozdro!
@JustMMan: Keyboard to taki instrument który posiada bazę wielu brzmień (patrz lista General MIDI) i automatyczny akompaniament, inaczej mówiąc odtwarza się podkład, a Ty prawą ręką grasz melodię, lewą naciskasz akordy żeby sterować tym podkładem. Grałem na tym długi czas, IMHO zabawka bez przyszłości, nawet "profesjonalne" modele z najwyższej półki nadają się tylko na chałturki weselne, to jest po prostu taki typ instrumentu - wszystko w jednym, ale nic do porządku.
@JustMMan: Takie pianina cyfrowe robią między innymi Yamaha, Casio, Korg, Roland i Kawai. Znajdziesz je praktycznie w każdym sklepie muzycznym, a tych jest wiele w internecie. Wartym odnotowania jest Thomann, taki muzyczny "Amazon" wszystkich sklepów u nas w Europie, mają nawet własne marki produktów, tutaj przykładowa oferta.
@JustMMan: Poza tym zawsze warto pooglądać strony producentów i wpisywać nazwy modeli na YT, dużo jest recenzji, pokazówek czy po prostu normalnych coverów jak ktoś gra i wrzuca od siebie, można posłuchać. Na spokojnie możesz oglądać aż coś się znajdzie ciekawego. :))