Wpis z mikrobloga

Mirki, jak sklonować aplikację na androidzie? Chodzi o to, aby zainstalować dwie te same aplikacje na jednym urządzeniu. Przeszukałem cały internet... Mam stary apkEditor gdzie jest opcja "clone", niestety wywala się po chwili. Korzystałem z trzech różnych wersji. Przeczytałem też masę tutoriali o tym, jak dekompilować aplikacje za pomocą apk-toola, i tu również porażka, gdyż po dekompilacji mam tylko folder "smali" i nawet jak pozmieniam tam nazwy aplikacji w plikach to nie da się potem skompilować ponownie, wyskakuje błąd :( Pomocy!
#android #androiddev
  • 4
@qmar: Dobrze rozumiesz. Jestem zapisany do dwóch korporacji taxi, a obie korzystają z tej samej aplikacji, a ja chciałbym mieć to na jednym urządzeniu obok siebie.
Dodatkowe pytanie - jak już jakimś cudem mi się uda, to jak to z powrotem skompilować?
@qmar: Kolego miły :) udało mi się zdekompilować plik używając jadx, jednak teraz nie łyka tego apk-tool. Jak z powrotem zrobić plik apk aby dało się zainstalować apkę w telefonie?
@zrazzwracam: ogólnie ciężka sprawa, ale (raczej) do zrobienia, trzeba zmienić applicationId
dekompilowane jest do smali nie bez powodu - jest to format który można z powrotem spakować "unsmalling" bodajże, więc wystarczy, że w tym co on ci tam wypluł zmienisz applicationId (pierwsze linie AndroidManifest.xml) zesmallujesz z powrotem i całkiem mozliwe, że zadziała

problemem może być jedynie to, czy on znajdzie później klasy w odpowiednich pakietach, ale jeśli zmienisz nazwę applicationId usuwajc