Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki!
Od jakiegoś czasu złapałem zajawkę na #gryplaszowe #grybezpradu i postanowiłem nabyć swoją pierwszą grę - Carcassonne. Dokupiłem również dwa dodatki, które zostały wypuszczone do wersji 2015. Gramy w to tak często, jak się tylko da i jeszcze nam się nie znudziło. Mega zabawa, a dodatki wprowadzają fajne urozmaicenie. Poszukuję jednak jakiejś alternatywy - gry na 1-1,5 godziny grania, raczej z prostą mechaniką, dla 4-6 graczy. Co polecacie? Czym warto się zainteresować?

  • 23
7 Cudów Świata?


@Lisek_Chrystusek: No nie jestem pewien czy gra, która zbierała nagrody za najbardziej złożoną grę roku to pozycja

raczej z prostą mechaniką


@Matias: Cytadela (trochę rozgrywka krótsza niż podałeś: ~40 min), Puerto Rico (tylko do 5 graczy), Wsiąść do pociągu (tylko do 5 graczy).
@Matias: Jeśli jest tych conajmniej 5 graczy to ja polecam The Resistance! Mega zabawa - @Destr0 potwierdzi. A poza tym w podobnym stylu gra od 3 graczy - Coup, choć trochę inna, ale też polegająca na blefie. Same gry raczej typowo imprezowe bym powiedział czy "do piwka" ;-)

Ja sam jeszcze lubię Splendor (choć to do 4 graczy) i jeśli lubisz co-op to polecam Robinson Curose - ostatnio sobie odświeżyłem i...kurde
@tor_Arka: Oglądam sobie na YT recenzję Wsiąść do pociągu i wydaje mi się być całkiem prostą i jednocześnie taką, w której trzeba trochę porywalizować o punkty. Polecasz jakąś konkretną wersję, bo widzę, że tego całkiem sporo...?
@skarbie: Sabotażysta całkiem fajny - rozumiem z opisów, że jakaś osoba przeszkadza w dokładaniu trasy? Trzeba to robić jakoś umiejętnie, żeby się nie zdemaskować? Układanie kolejnych elementów jest całkiem sympatyczne.
@Matias: Gralem w USA i w Europe, USA ma moim zdaniem troszeczke bardziej zbalansowane dlugie trasy, Europa jest fajniejsza bo ma kilka dodatkowych opcji :P @tor_Arka 7 cudów jest łatwe do ogarnięcia. Nie ważne kogo wprowadzaliśmy zawsze wystarczyła jedna gra i zliczanie punktów, żeby dana osoba zrozumiała o co chodzi i już sama mogła kombinować, więc też przychylam się do zdania @Lisek_Chrystusek, że mechanika nie jest za skomplikowana :) Cytadela
@tor_Arka: Czyli mówisz, że Europa będzie całkiem okej? Staram się znaleźć coś, co nie wymaga wielkiego skupienia i długiego tłumaczenia zasad, a to dobieranie kart i budowanie tras jest chyba proste do ogarnięcia dla laików?
@Matias: A i jeszcze minus TtR w porównaniu np do 7 cudów świata: trzeba czekać aż kolejka wszystkim przeleci, w 7 cudach każdy gra w tym samym momencie, chyba, że jakaś osoba wolno mysli i zamarudzi :P
@Matias: Grałem w to 1wszy raz na w jakimś spotkaniu organizowanym przez sklep z grami. Różowy, z którym tam poszedłem też wcześniej nie miał okazji. Przejrzeliśmy instrukcję, rozłożyliśmy planszę i zaczęliśmy zabawę.