Wpis z mikrobloga

#rozwojzmyfem #rozwojosobisty #pigulkasukcesu

Każdą czynność, którą uda Ci się raz zrobić, jesteś w stanie opanować do perfekcji. Gdy już raz się podciągniesz na drążku, przy odpowiednim treningu jesteś wstanie podciągnąć się tyle razy ile chcesz. Nie ma skuteczniejszej metody niż ciągle doskonalenie się w tym co robisz. Ćwicz, ćwicz, ćwicz.

Sukces jest serią działań podejmowanych codziennie, które przybliżają Cię do obranego celu.
Im masz większe poczucie wartości tym więcej próbujesz, a im więcej próbujesz tym masz większe szanse, że w końcu Ci się uda. Jak zwiększyć poczucie wartości? Robiąc coś czego nie chcesz, a doskonale wiesz, że powinieneś.
Rób często to co korzystne. Im częściej coś robisz z czasem staje się to łatwiejsze.

Od Ciebie zależy o czym myślisz. Myśl o sobie jak najkorzystniej, bo Ci się to po prostu opłaca. W każdej chwili sam decydujesz, mocą swoich myśli, czy jesteś szczęśliwy, czy smutny. Jesteś tym - o czym myślisz, przez większość czasu.
Im częściej będziesz w stanie przedstawiać w wyobraźni siebie jako: pewnego siebie, atrakcyjnego, osiągającego sukcesy - tym w rzeczywistości będzie Ci łatwiej osiągnąć pożądany stan.
Bądź wdzięczny za emocje. Nawet negatywne. Są one tylko komunikatem, który mówi Ci, że coś musisz zmienić. Gdy natrafisz na negatywną emocje - dokładnie nazwij ją, bądź za nią wdzięczny, potem zadaj sobie pytanie: "Co muszę zrobić aby czuć się lepiej?" Zrób to.
Uzależniaj własne szczęście od tego na co masz wpływ.

Gdy coś robisz - zadaj sobie pytanie: "Czy to mnie przybliża do mojego celu?" jeśli nie - nie rób tego, jeśli tak kontynuuj.

Położenie ciała wpływa na to jak się czujesz. Wypracuj sobie pewną siebie postawę. Tip: wyprostowane plecy, piersi do przodu, ramiona do tyłu, głowa lekko uniesiona, wolne ruchy, gdy stoisz rozszerz nogi, gdy siedzisz zajmij więcej miejsca, aby było ci wygodnie.

Proś o pomoc ciągle gdy jej potrzebujesz. Prosząc nic nie tracisz - możesz jedynie zyskać.
Nie jesteś od nikogo zależny.

Oddychaj przeponą kilka razy dziennie. Trenuj regularnie. Jedź zdrowo. Przeżuwaj pokarm dokładnie. Pij 2 litry wody. Używaj naturalnych kosmetyków.
  • 9
@myf90: Bardzo cenne spostrzeżenia. Co zabawne, znam większość. Jednak zawsze po jakimś czasie przestaję. Przeanalizowałem to raz i doszedłem do wnioski, że człowiek musi sobie cały czas przypominać o tego typu rzeczach, aż wejdą w nawyk.

Aktualnie w ramach nauki robię program C#, który będzie mi to zadanie ułatwiał

We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.Aristotle


Poniżej mój własny set takich zachowań. Każda
Phallusimpudicus - @myf90: Bardzo cenne spostrzeżenia. Co zabawne, znam większość. Je...

źródło: comment_ZtEHbWMmS1HsQTYYu4AE7UUEXGyyhnYO.jpg

Pobierz
@myf90: Tak się składa, że już robię aplikację w C#, ale bardziej dla siebie. Jeżeli miałbym robić to komercyjnie, to spoko, ale musiałbym dobrze przemyśleć jak to miałoby wyglądać, bo aplikacja (zdjęcie poniżej) jest skrojona pod moje potrzeby.
Na początku to wyglądało tak, że po prostu zapisywałem sobie randomowo zachowania, które warto implementować w moje życie, czyli takie tam banały jak "uprawiać sport, zdrowo się odżywiać, pić zioła" itd. Tylko z
Phallusimpudicus - @myf90: Tak się składa, że już robię aplikację w C#, ale bardziej ...

źródło: comment_Dlwamdwiqjd2KZN2Su1NWrv8b98q1ybF.jpg

Pobierz