Wpis z mikrobloga

Czołem Mirkowi Chilheadzi! :D

Jak tam? Rozpoczęliście już przygotowania do paprykowego sezonu 2016?
Ja niestety nadal jeszcze czekam na nasiona z kilku źródeł, więc jeszcze nie zacząłem kiełkowania, ale plany mam ambitne:

- ponad 200 krzaczków (wzrost o 100% w porównaniu z ubiegłym rokiem)
- ponad 35 odmian (w zeszłym roku było około 25)
- wykorzystanie nawadniania kropelkowego zarówno przy sadzonkach w doniczkach jak i w podlewaniu roślin już wysadzonych do gruntu
- próba uprawy poza tunelem foliowym; w sumie to większość krzaczków będzie poza folią; planuję uprawę w gruncie pod tak zwanym daszkiem (O takim), który muszę jeszcze oczywiście zbudować

Jedno jest pewne, jak pogoda dopisze to pod koniec wakacji będzie ostro! ;p

Mam nadzieję, że ostre tagi będą w tym roku bardziej popularne i aktywne. Wskazuje na to chociażby to jak dużo Mirków kupiło ode mnie nasiona różnych ostrych gatunków. Liczę, że będą na bieżąco relacjonować swoje postępy ;)

#chiligobiego

#chili #chilihead #papryka #ostrezarcie #rosliny #domowyogrod #goomowesosy
  • 5
Ja w tym roku po raz pierwszy próbuję wyhodować papryki. Niestety warunki mam tylko na uprawę balkonową. Zobaczę, czy coś z tego wyrośnie. Wysiałem 5 super hotów przed świętami i doświetlam je w growboxie - coś tam rosną ;) Papryki z 200 krzaków chyba są już nie do przejedzenia samemu - co? :)
@gobi12: Zasiałem już piri-piri, scotch bonnet i carolina reaper, dwie pierwsze już wykiełkowały. Jeszcze mam zeszłoroczne krzaczki jalapeno, cayenne, tabasco i naga jolokia, mam w planach zasiać jeszcze habanero i kilka mniej ostrych papryczek (pasilla bajio, poblano i trzy odmiany cayenne)