Wpis z mikrobloga

Kilka miesięcy temu kupiłem na allegro kilka aromatów spożywczych do herbaty(chciałem sobie robić grzańca, ale nie wyszło), leżały kilka miesięcy w zapomnieniu aż wpadłem dzisiaj na pomysł, żeby spróbować dodać ich do bazy 3mg 50/50. Dodałem do bazy 10ml 15 kropel słodkiej śliwki i po 10 kropel pomarańczy i cytryny. Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony, liquid ma kolor lemoniady, na pierwszy plan wybija się cytryna, potem pomarańcza, śliwka daje posmak gumy balonowej.
Liquid leżakował tylko 3 godziny, więc jutro może być jeszcze lepiej. Wydaje mi się, że w świetle wchodzących przepisów to niezła wiadomość, tym bardziej, że 30ml buteleczka kosztowała mnie tylko 7zł.

Szału nie ma, ale zawsze można poeksperymentować z proporcjami.
#mojliquid #epapieros
  • 4
@MilyMarian: Pamiętam, że niektórzy dodawali aromatów przeznaczonych do kawy i były naprawdę niezłe. Koniec końców jednak to aromaty spożywcze nieprzeznaczone do wapowania, nie wiadomo jak poszczególne składniki reagują na taką temperaturę (ale tego do końca nie wiemy również przy aromatach przeznaczonych do epapierosów). Podsumowując, smakować powinny smakować, ale mogą, nie muszą, być niezdrowe. Inaczej na to pytanie raczej nie da się odpowiedzieć, bo ani ja nie mam możliwości tego sprawdzić, ani
@MrGreeneye: @xxguru85xx: Na słodkiej śliwce pisze: mieszanina substancji aromatycznych, E1520 glikol 1-2 propylenowy

cytryna: mieszanina substancji aromatycznych, E1518 trójacetyna, E320 butylohydroksyanizo

Butylohydroksyanizol (BHA) (E320)
W dużych dawkach powoduje zaburzenia pracy wątroby, nerek, żołądka, tarczycy. Podejrzewany jest o możliwość wywoływania alergii. W połączeniu z dużymi ilościami witaminy C może wytwarzać wolne rodniki, które mogą uszkodzić składniki komórek, w tym DNA. Z tego powodu władze UE postanowiły w przyszłości ograniczyć stosowanie BHA.
@MilyMarian: ja bym się wahał bo:
- droga podania ma znaczenie, układ pokarmowy jest dobrze chroniony (trawienie, wyściółka, bakterie, grube ściany) a oddechowy nie (co do płuca, to do krwi). Przykład - dioksyny podane w pokarmie nie są rakotwórcze (niech żyje popcorn)
- temperatura czyli rozkład termiczny substratów na nowe związki, ta sama triacetyna może być w różnym stopniu stabilna w aromacie do wapowania i jedzenia (nie sądzę, ale może)
-