Wpis z mikrobloga

Hejka!
Szukam nowej karty graficznej do pracy w Sony Vegas Pro 13. Im więcej czytam, tym większy mętlik mam w głowie :/

Wszędzie piszą, że Vegas obsługuje tylko 92 procesory CUDA, więc nie ma sensu wydawać kasę na karty z ich większą ilością, bo niczego to nie zmieni podczas podglądu i renderingu.

Generalnie na wszystkich forach piszą, że z Vegasem najlepiej działają karty GTX 5xx i tylko takie należy brać pod uwagę.

Z kolei w rankingu kart graficznych testowanych z Vegasem (http://www.purepc.pl/oprogramowanie/jakie_korzysci_daje_akceleracja_gpu_test_w_kilku_programach?page=0,5), jeden z najlepszych wyników zgarnęła karta GTX 750Ti (z OpenCL).

Zacząłem więc googlać za jakimiś informacjami o działaniu tej grafiki we współpracy z Vegasem i natrafiłem na wątek, w którym ktoś się żali, że kupił tą kartę i żadnej poprawy nie odczuł. A inne osoby w wątku znowu zaczęły powtarzać, że mógł lepiej kupić jakąś kartę 5xx, bo Vegas i tak tylu procków CUDA nie wykorzysta.

ALE! Skoro Vegas na swojej stronie sam chwali się dobrym wykorzystaniem możliwości kart z OpenCL. A skoro ta karta 750Ti wspiera OpenCL, to CUDA ma wtedy w ogóle jakieś znaczenie?

#sonyvegas #gpu #cuda #opencl #grafika #kartagraficzna #imwiecejczytamtymmniejwiem :/ #drogiblipie