Wpis z mikrobloga

Poprzedni tydzień

Tydzień 22 (14.01.2016)

Bez zmian w temacie. Zrobiłem sobie dodatkowe badania teścia, cholesterolu itd. żeby wyczaić czy moje zmulenie, złe samopoczucie, senność są spowodowane brakiem izoteku. Częściowe wyniki mam i wydają się w normie co wbrew pozorom nie jest dobrym znakiem bo może to oznaczać, że moje problemy mają podłoże psychologiczne. Za jakieś 2 tygodnie kolejna wizyta u dermatologa, pewnie dostanę wtedy większą dawkę.

#walkaztradzikiem
  • 15
  • Odpowiedz
@Sheppard25: niestety kuracja izotekiem to jest po prostu kontrolowanie trucie organizmu i kontrolowane doprowadzenie do hiperwitaminozy A (o ile w ogóle można to kontrolować), pół biedy jakby to każdemu te negatywne skutki przechodziły z końcem kuracji
  • Odpowiedz
@Olek_Grom_Jr: izotek nie jest stricte witaminą A jest jej pochodną. Napisałem, że wywołuje hiperwitaminozę A (a raczej powinienem napisać jej objawy). Nie wydaje mi się, żeby wywoływanie hiperwitaminozy A pomogło ci na dłuższą metę.
  • Odpowiedz
@jacekKobr: myślę, że fakt iż oryginalnym przeznaczeniem izotretynoiny było leczenie m.in nowotwórow mózgu (i dalej się to leczenie stosuje - http://www.chemocare.com/chemotherapy/drug-info/accutane.aspx ) powininen być wystarczającym dowodem na trucie organizmu. Nie wspomnę już o niezliczonych pozwach odnośnie trwałych skutków ubocznych od łysienia po zapalenia jelit. A tutaj taki news z ostatnich dni: http://www.bbc.com/news/uk-wales-34904556

Natomiast jak ktoś chce i komuś to pomaga no to nie mam nic przeciw. Niestety, ale medycyna nie
  • Odpowiedz
oryginalnym przeznaczeniem izotretynoiny było leczenie m.in nowotwórow mózgu (...) powininen być wystarczającym dowodem na trucie organizmu


@szmaciarzjan: Świetny dowód. Jednak nie myliłem się - mam do czynienia z kimś w rodzaju antywacka.

Nie wspomnę już o niezliczonych pozwach odnośnie trwałych skutków ubocznych od łysienia po zapalenia jelit.

Potencjalne skutki uboczne są na ulotce, decydując się na leczenie podpisuje się stosowne zgody. "Niezliczone" - to ma tylko wzmocnić
  • Odpowiedz
@jacekKobr: no cóż skoro według ciebie to cukierki i nie ma to nic wspólnego z truciem organizmu no to fajnie, smacznego :) natomiast wybacz, ale mam inne rzeczy do roboty nie kłótnia o nic z jakimś wirtualnym wykopkiem.
  • Odpowiedz