Wpis z mikrobloga

@Tymian: Bez szaleństw 12W, diody 3014... tylko z 9 metrów na jednym zasilaniu ma iść, profil aluminiowy będzie robił za radiator... no na 24V nie będzie szedł taki prąd to nie powinno się specjalnie grzać.
@Tymian: Dzięki wielkie... cholerka drogi skurczysyn, no ale specyfikacja wyglada dobrze... Słuchaj, czytam sobie tą specyfikację i mam takie pytanie... ten zasilacz steruje jasnością ograniczając płynący prąd, czyli żadne PWM nie będzie siało? Dobrze kombinuje? Aha... tam wystarczy potencjometr zapiąć nawyjscie DIM +/- i mogę sterować prądem/jasnością czy błądze?
@FalseIdeas: Wygląda na diagramie blokowym na dobrze skonstruowany. Generalnie to jest przetwornica impulsowa, ale raczej nie powinna siać. Poza tym to masz tam mały bonus. Wejście ściemniania. 0-10V, albo 10V PWM, albo rezystor :D

Tak, tam jest ograniczenie prądowe, czyli tak jak powinno się zasilać prawidłowo ledy, żeby wraz z nabieraniem temperatury nie dostawały więcej prądu.
@FalseIdeas: Nie musisz konkretnie tego kupić. Tylko ten ma bardzo niskie prawdopodobieństwo przegrzania, zepsucia, siania, mrygania i tak dalej. Czyli po 3-4 latach nadal będzie pracował.

I tak to jest dobry wynik cenowy. W leroy merlin ludzie kupują chińskie "źródła prądowe" do led o mocy 40W za 100zł :D
@Tymian: Podoba mi się ten zasilacz. Będe miał jeszcze z 10m kabla i dobrze, ze mogę sterowac jasnością przez ograniczenie prądu... bo jakby szatkował napięcie stałe to miałbym niezłą antenę, która by siała do okoła.