Wpis z mikrobloga

  • 13
@annakaczmarska98470: Najlepiej podłącz do niezależnego generatora przez UPS (dla lepszej stabilności). Generator najlepiej jakiejś porządnej niemieckiej firmy audio. Nigdy nie podłączaj głośników do sieci! Przecież tym prądem zasilane są odkurzacze, betoniarki, czajniki i inny badziew, taki prąd nie nadaje się do prawdziwego delektowania się dźwiękami.
  • Odpowiedz
@GwnBrz: Tak, i najlepiej podłączaj tylko kablem sieciowym za 2000 CBLN :P Dupa tam. Moim zdaniem przedłużacz z bezpiecznikiem i filtrem będzie wystarczający. Trochę lipa że nie masz "bolców" w gniazdkach. Jak byłbyś ogarnięty z elektroniką można je dorobić podłączając je do zerowego przewodu ale jak się nie znasz to lepiej nie kombinować.
  • Odpowiedz
@Tymian: To by chyba musiał być taki UPS to bez przerwy puszcza całą moc przez przetwornicę, a nie taki z przekaźnikiem który bajpasuje przetwornicę jeśli jest zasilanie z sieci.
  • Odpowiedz
@annakaczmarska98470: no raczej, prawdziwi powtarzam prawdziwi znawcy muzyki mają prąd ciągnięty bezpośrednio z elektrowni przez drogi kabel. Można jeszcze postawić domową elektrownię pozyskującą energię z źródeł odnawialnych, wtedy też masz dobry prąd
  • Odpowiedz
@annakaczmarska98470: no raczej, prawdziwi powtarzam prawdziwi znawcy muzyki mają prąd ciągnięty bezpośrednio z elektrowni przez drogi kabel. Można jeszcze postawić domową elektrownię pozyskującą energię z źródeł odnawialnych, wtedy też masz dobry prąd


@csmrex: dobra, pierwszy post mnie smieszyl, teraz juz nuda, wiec skonczcie
  • Odpowiedz
@Sihill_pl: @annakaczmarska98470: To prawda, jeśli mocno walnie i blisko, to czasem i sprzęt tylko stojący koło gniazdka oberwie :P Właściwie jeśli masz taką spinę to pewnie można niedrogo ubezpieczyć sprzęt na tego typu okoliczności. Może być taniej niż kupienie dobrej klasy UPS.
  • Odpowiedz
@Sihill_pl: Nuu, ale wystarczy jakiś dziwny strzał w sieci że żadne zabezpieczenie nie zadziała i usmaży się coś. Kilka takich przypadków widziałem. Często też dzieje się tak wraz ze zmęczeniem materiału.

Dobrym pomysłem jest lampa halogenowa, tak z 5kW oświetlająca panel fotowoltaiczny, oczywiście monokrystaliczny, bo wtedy nie ma szumu struktury krystalicznej xD
  • Odpowiedz
to jak sie zabezpieczyc? te przedluzacze #!$%@? dadza?


@annakaczmarska98470: Ja bym dał taki przedłużacz ale jakiś dobrej jakości a nie byle no-name z aliepxress i uważam, że to wystarczy ale jak już zostało powiedziane nigdy nie zrobisz zabezpieczenia na 100% przypadków.
  • Odpowiedz
Tak, i najlepiej podłączaj tylko kablem sieciowym za 2000 CBLN :P


@4833478: Ty gurwa cebulaku Wypok.PEEL to jest poważne profesjonalne forum audiofilskie ze śmiesznymi obrazkami poświęcone niegdyś JKM co mu za tandetę za 2k wciskasz???
Tu masz w miarę, powtarzam w miarę dobry kabel zasilający a nie jakiś szrot:
QBA_ - > Tak, i najlepiej podłączaj tylko kablem sieciowym za 2000 CBLN :P

@483347...

źródło: comment_Jj5xc5anTkcRRvOPT6QEQFBcYlyWg9zT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Założę się, że Twój prąd wygląda mniej więcej tak:

https://www.picotech.com/images/uploads/library/mains-analysis-fig1.png

A powinien wyglądać tak:

http://www.cbmapps.com/images/docs/sinusoidal-vibration/1-sin-waveform.png


@GwnBrz: Właściwie jeśli mówisz poważnie to powinieneś mówić o napięciu bo prąd zależy tylko od odbiornika. A gorsze napięcie w gniazdku wygląda raczej tak (płaskie czubki):
4833478 - > Założę się, że Twój prąd wygląda mniej więcej tak:
https://www.picotech.c...

źródło: comment_suOVDyua1B0YAtVXspslVc4OEnwhPVTM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Właściwie jeśli mówisz poważnie to powinieneś mówić o napięciu

@4833478: Śmiertelnie poważnie, tylko język potoczny mi się wkradł, zapomniałem, że to forum dla profesjonalistów. Nie wiem kto taki prąd produkuje, powinien się tym zająć rzecznik praw konsumenta, wciskają ludziom taki szajs do gniazdek i jeszcze karzą za to płacić.

@annakaczmarska98470: Jeżeli mieszkasz na Łysej Górze albo coś i rzeczywiście często walą tam pioruny to najlepsze jest chyba ubezpieczenie.
  • Odpowiedz