Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirony i Mirabelki(Mirabelony?wtf), bażanty i kury(tak brzmi fachowa nazwa samicy tego majestatycznego stworzenia), a przede wszystkim ludziska które już/jeszcze nie kimają. Pytania są proste:

1.Jaka będzie najlepsza taryfa na kartę, bez jakichkolwiek zobowiązań, w której będę miał w miarę dużo internetów? Nie zależy mi aboslutnie na dzwonieniu i smsowaniu, telefon ma służyć jako hotspot. Chodzi mi o ilość mb w stosunku do ceny i do ceny doładowania (tak, żeby nie kwitło mi jakieś 10 zł niepotrzebnie na koncie bo i tak niewiele z tym zrobię, w zaistniałej sytuacji każdy grosz się liczy). Proszę o rady, tylko nie jakieś typu "leć do maka i nie smutaj barti ( ͡° ͜ʖ ͡°)" bo net mi jest potrzebny i to bardzo, chociażby do nauki, czegokolwiek. Za udzieloną pomoc/rady mogę odwdzięczyć się hotspotem w autobusach linii 150, 147, 160, 140 i od czasu do czasu N20 w Gdyni (hasła i loginy na priv). Obecnie korzystam z Virgin mobile gdzie za 25 zł(30 doładowanie) mogłem dokupić 10 giga neta i to jest spoko. Gorzej, że na przykład za 15 zł dostaję raptem 3 giga, a to stanowczo za mało, schodzi mi ok. 1-1.5 giga dziennie max, a muszę się zabezpieczyć do poniedziałku/wtorku wiec podejrzewam, że ok. 5, oszczędzając seriale i youtube byłoby spoko. Zostało 600 mb, halp (,)

2. W jaki sposób, domowy sposób ( ͡ ͜ʖ ͡) mógłbym wykonać jakąś, uwaga, antenę która by wspomogła odbiór sygnału wi-fi. Jakkolwiek głupie jest to pytanie, brakuje mi jakiś 50 metrów do miejskiego nadajnika, telefon widzi sieć, ale sygnał jest za słaby żeby go złapać, natomiast wystarczy, że wyjdę kilkadziesiąt metrów przed blok żeby w magiczny sposób kontakt z cywilizacją wrócił. Tak jak mówię, jeżeli w ogóle da się jakoś to zrobić to proszę o info, za to już poleci prawilna flaszka lub jakaś inna używka w podobnej cenie (kwota do dogadania xD). Mile widziane rady towarzyszy z Dreistadtverbund, co bym mógł się szybko i w cztery oczęta odwdzięczyć.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że ściana tekstu nikogo nie przeraża.

#play #virginmobile #njumobile #redbullmobile #orange #plus #mobilevikings #tmobile #sieci #pytanie #kiciochpyta
  • 24
Dodam jeszcze, że w taryfie Firma 25 w pleju mam 88 niewykorzystanych złotówek w tym śmiesznym "pakiecie złotówek". Pytanie 3 - moge sobie to jakoś przeliczyć na transfer danych/dokupić za to transfer? Czy te 50mb (tak wiem, tyle co nic) za piątkę (zdziercy, a i taryfa sprzed pięciu latek) zejdzie mi z tego pakietu czy z konta, jako swego rodzaju "bonus" do abonamentu??
@smutnebartosze: w njumobile aktualnie w pakiecie mam 10gb + Nielimitowane rozmowy i smsy, a jako że jestem w sieci od roku to transfer x2.5 więc mam 25gb i to wszystko za 29zł, bez telefonu, umowę mogę zerwać w każdej chwili. Całkiem spoko opcja ale jak z dodatkowym transferem to nie wiem, wejdź sobie na stronę i poczytaj ^^
@Tiaxos: 30-50, tygodniowo maxymalne zużycie wyniosło nie 17 giga, tak zazwyczaj zamykam się na tydzień w dyszce. Niestety, póki co "śpię na walizach" więc nie chcę wiązać się umowami na stałe domowe łącze, ale na to nadejdzie też pora. Mam nadzieję, że już od 1go lutego.
@Tiaxos: No właśnie o to chodziło, żebym nie musiał się wiązać, bo sytuacja z tym netem trwała/trwa/trwać będzie max 2-3 miesiąc, póki co jade tak właśnie trzeci miesiąc i da się znieść, chociaż ok 80 zł za neta mi średnio wychodzi... No i są takie sytuacje jak zaistniała - czekam na wypłatę, a miałem lekkie wydatki i do przyszłego tygodnia będę musiał wybierać między papierosami a internetem. Cóż, z kiepa nie
@Tiaxos: No to fakt, mam jej w sumie sporo, więc przykład troche gupi troche nie. Fakt faktem, jednak net jest mi niezbędny, bez nikotyny jakoś się obejdę. W każdym razie, ciąglę liczę na jakąś super poradę, wartą transferu albo flaszki xD
@smutnebartosze: żadne orange, żadne pleye ani virginy czy inne wynalazli, jak chcesz tylko net - to tylko i wyłączenie idź w RBM Lte - kupujesz starter play za 5zeta, dzwonisz na infolinie fakt mobile, prosisz o przeniesienie numeru do nich, podajesz kod puk, w 2minuty gośc Cie przenosi do faktu, będąc w fakcie doładowujesz za 5 zł konto - wtedy masz rok ważne konto - i wklepujesz kod *163# wybierasz redbull
@Dax13: @MichaelT128: @KonfesjonalToTakieDziwneSlowo: @Tiaxos: @OrangeEkspert:
Okej, to myślę, że zdecyduję się na tę ofertę z red bull mobile, reszty dowiem się już na jakiejś infolinii. Jak będzie lipa to ogarne pleja za dyszkę. Z Orange mam słabe wspomnienia, to było dawno temu, ale zadra pozostała, wybaczcie ;__; Tak czy srak, obiecałem, że się odwdzięczę, więc jakby ktoś chciał hotspoty w autobusach, ew. skmkach to zapraszam na priv,
@MichaelT128: Hmm czyli jak zapytam się o ofertę i przeniesienie to będą udawać, że sikalafą, a jak już będę u nich to i zadzwonię na info to wszystko będzie si? Trochę to durne, ale sam pracuje w podobnej "branży" (btw. infolinia - branża xDD) więc teoretycznie rozumiem, że tak może być.