Wpis z mikrobloga

Pomożecie?

Życie zmusza mnie do zanurkowania głębiej w #vba dla #excel. Mam podstawową wiedzę i trochę praktyki. Znam składnię i wujka googla, jakoś sobie radzę, ale chciałbym uporządkować i poszerzyć wiedzę.

Znacie jakieś dobre materiały do nauki? Jakiś może #elearning? Dobry podręcznik? Zależy mi na tym, żeby ugryźć temat od strony stricte Excela, jego obiektów i metod, struktury arkusza etc.

W necie jest multum porad, ale rzadko ma to jakaś uporządkowaną strukturę, a ja bym właśnie chciał trochę sobie poukładać w głowie.

Będę wdzięczny za wskazanie czegoś sprawdzonego.
  • 14
Zależy mi na tym, żeby ugryźć temat od strony stricte Excela, jego obiektów i metod, struktury arkusza etc.


@kurp: do tego służy object browser + help, a reszta to kwestia wprawy
@brak_nicku: Jest to jakiś pomysł, dzięki. Acz dotychczas średnio się podobne strategie sprawdzały; trochę tak jakbyś dał zestaw narzędzi gościowi, który wcześniej z nich nie korzystał albo korzystał na totalnego wariata, niekoniecznie zgodnie z przeznaczeniem. Czasem coś mi nie działa i znajduje work-around, który jest z d*py. Albo robię coś, działa, ale wiem, że to nie jest optymalne rozwiązanie, że wyważam otwarte drzwi...

Wyobrażam sobie, że jakiś materiał z paroma praktycznymi
@kurp: to zależy co masz konkretnie na myśli i co chcesz robić. Przykładów i to nieźle objaśnionych jest w necie milion, ale każdy służy do rozwiązania konkretnego problemu. Trzeba naprawdę sporej fantazji, żeby wpaść na pomysł, którego ktoś wcześniej nie przerabiał i nie podzielił się w sieci. Od tego trzeba zacząć: robić coś samemu, wspierać się przykładami, a jak czegoś nie rozumiesz, to pytać. Z czasem nabierzesz wprawy...
@Koliber86: To natomiast wygląda ciekawiej, choć trochę obawiam się, że urywa się w momencie, w którym chciałbym zacząć. Przerobię jednak w ramach wspomnianego porządkowania i łatania ew. luk w podstawowej wiedzy. Dziękuję.
@st0per: @reneq16: Super, ogromne dzięki. Te dwa źródła wyglądają idealnie. Jak przejrzałem ozgrid.com, to wygląda, jakby był napisany dokładnie pod moje pytania i wątpliwości - dzięki!!