Wpis z mikrobloga

Ta opaska to jakaś wyższa forma chińskiego A.I., wspaniale jej wychodzi obijanie się o nadgarstek i śmierdzenie gumą. Z innych ficzerów: telefon odblokuje bez hasła po 3 zdrowaśkach, albo i wcale jak nie ma humoru. Sen oznacza bardzo poprawnie - szczególnie jak nie śpię. Dziś przeniosła mnie w czasie - po przebudzeniu o 8 okazało się, że tak naprawdę nie śpię od piątej. W dodatku nie włączyła się jako budzik po 7 - no bo skoro nie spie od piątej to po co?? Podczas dzwonienia też bywa humorzasta.

tl;dr: #miband to szit - dziekuje za atencję.
  • 10
@PhobosX:
1. Odblokowanie dziala u mnie bez zarzutu
2. Sen oznacza srednio poprawnie - w wiekszosci przypadkow jest ok
3. Budzik - raz mnie nie obudzila, do tej pory nie wiem czy ignorowalem wibracje czy cos poszlo nie tak...

Jedyny realny zarzut mam do krokomierza - nie wiem jak to dziala, ale robie 2x norme nie robiac normy w ogole :d

Niedlugo sprawie sobie wersje 1S - z pulsometrem - zobaczymy
@PhobosX: nie zgadzam się z powyższymi, jeśli chodzi o moją opaskę. no może delikatnie z odblokowaniem tel... czasami trzeba zbliżyć rękę i machnąć przy wyświetlaczu, aby zaskoczyło.
@PhobosX: generalnie to masz rację, ta opaska nie da gwarancji obudzenia ani informacji o powiadomieniu, zdarzają się czasami błędy w śledzeniu snu, zliczonych kroków itp. Ale moja żadną tanią gumą nie śmierdziała...
@WasylSpalinov: to taka przenośnia bezużyteczności tego przedmiotu. W żadnej z funkcji które ma pełnić nie jest "dobra" (prosić by okazała się w czymś co obiecuje producent bezbłędna nie mam nawet nadziei).

PS. żeby ktoś nie mówił że wina telefonu. Używam z xiaomi redmi note 2 więc o większą kompatybilność opaska-słuchawka chyba zadbać się nie da. Telefon jest super, opaska jest słaba.
@PhobosX: większość z funkcji, które pełni oparta jest na jakimś ultra miniaturowym akcelerometrze opakowanym w algorytmy. Wątpię, czy kiedykolwiek będzie to działało bezbłędnie. Dodając do tego ultra niski pobór energii, czego konsekwencją jest mniejsza stabilność połączenia ze smartfonem, dostajesz to co masz. Możesz kupić sobie opaskę Sony czy Samsung za 300-600zł, ale z pewnością ani nie wytrzymie 30 dni, ani też nie będzie bezbłędnie wykrywać aktywności.
odblokowywanie telefonu i powiadomienia


@PhobosX: nie wiem jaki masz smartfon, ale w moim odblokowanie poprzez Androidowy SmartLock działa poprawnie, czyli do momentu rozłączenia ekran pozostaje odblokowany. Powiadomienia też działają, o ile nie nadejdą gdy opaska jest poza zasięgiem, dlatego ja zrobiłem sobie dodatkową regułkę w aplikacji Automate, która dodatkowo informuje o pominiętych powiadomieniach. To jest bardziej problem związany z aplikacjami niż z samą opaską.