Wpis z mikrobloga

@tailsy13: niecałe 2 tygodnie, mamy darmowe płytki do projektów od Satlandu w kole naukowym :D Mam pewnie i więcej projektów, tylko że żaden nie uznałem że jest na tyle dobry żeby zamawiać płytkę i opisywać na stronce koła
  • Odpowiedz
@tailsy13: a i tak jest zrobiony na pałę, jakby mi się chciało to całość była by 2/3 mniejsza, w SMD, i pierwsza wersja płytki miała błąd bo pomyliłem + z - wyświetlacza i zjarało mi się podświetlanie :D
  • Odpowiedz
@tailsy13: rozumiem. Ale ona jest wtedy widziana jako urządznie HID jakieś, nie? Jak obsługujesz to od strony komputera? Mnie się zdaje że najprościej byłoby za pomocą portu szeregowego sterować :P ja teraz sobie ściągam z chińczyków NodeMCU i płytkę z 4 przekaźnikami i będę kombinował z automatyzacją czegokolwiek, nawet listwy zasilania, i zastanawiam się czy nie podciagnąć sobie tego pod projekt :D
  • Odpowiedz
@xerxes931: jest wiele sposobów jak to zrobić po stronie USB: najprościej, jako customowy hid używać (niezgodnie z przeznaczeniem) funkcji feature reportow, bo wtedy nie trzeba żadnego sterownika na Windowsie i program działa od razu po podłączeniu urządzenia. To działa na zasadzie pakietów: host wysyła jakieś dane i zbiera na nie odpowiedź. W praktyce wychodzi nawet przyjemniej niż portem szeregowym bo masz wydzielone request-response :)

A płytka nodemcu jest fajna o
  • Odpowiedz