Wpis z mikrobloga

Mam problem z rozmiarówką salewy. Ogólnie szukam uniwersalnych lekkich podjeściówek. Celowałem w salewa wildfire lub FIRETAIL EVO. Zadowolony pobiegłem przymierzyć do polarsportu. Stopę mam długości 26,4mm lewą i 26,1mm prawa, czyli idealne powinny być 41(długość wkładki teoretycznie 26,5) i co? Za duże, palec mam mniej więcej tam gdzie zaczyna się ten gumowy otok, no i prawy lata w pięcie. 40,5 chyba na styk. Co radzicie? Wydawało mi się, że do wykorzystania tego climbing zone but nie może być za luźny, ale zawsze powtarzają, że trek luz musi mieć. Czy to się rozbije? Trochę taki but kosztuje, nawet z promocji wiec jakby ktoś miał jakieś doświadczenia to niech się podzieli.

#gory #tatry #turystyka #wspinaczka #salewa
  • 19
  • Odpowiedz
@doktorplaga: Ja czuję się dużo lepiej w niższym lekkim bucie. W wysokim treku czasem zmęczona noga sama się potyka :) Trekkingi tak, ale na wyprawy po łagodnym terenie, po nie przetartych szlakach(Las, krzaczory)
  • Odpowiedz
@doktorplaga: sadze, ze tylko Ci sie tak wydawalo, nie jest tak latwo skrecic kostke chodzac(chyba ze duzo wazysz). Zwazywszy na wygode lzejszego buta preferowalbym raczej wzmacnianie/rozciagnie nogi i cieszenie sie swoboda;)
  • Odpowiedz
@jawaczek: odkąd kupiłem Firetail nie wyobrażam już sobie chodzenia po górach latem, przy dobrej pogodzie, w innych butach. Są mega wygodne. Pasują idealnie do mojej stopy. Mam porównanie, bo kiedyś chodziłem po Świnicy, czy Zawracie w wysokich, sztywnych butach. W tym roku przeszedłem w tych Firetailach cześć Orlej i nie wyobrażam sobie, by kolejne jej części robić w innych. Takiego czucia skały, nie znajdziesz w żadnych innych butach.
Faktem jest jednak,
  • Odpowiedz
@jawaczek: dla Ciebie specjalnie jeszcze raz przymierzyłem i mam ok 0,5 cm luzu z przodu. Gdy dosunąłem palce do samego końca (mogły trochę trzymać sznurówki) to za piętą palca nie wsadziłem. Zazwyczaj noszę buty w rozmiarze 43, 43,5, rzadziej 44. A te Salewy są właśnie 43, czyli idealnie pokrywa się z moim standardowym rozmiarem.
edit:
a tak prezentują się na Orlej Perci
golebiow6 - @jawaczek: dla Ciebie specjalnie jeszcze raz przymierzyłem i mam ok 0,5 c...

źródło: comment_uPr1RkcLmLtYWpUy7NlFR2PIqTwA2mxI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@golebiow6: no i kupione, rozmiar 40,5 z cienką wkładką jest idealny, nawet z grubszą skarpetą. Trafiłem na zalando za 322zł wersję evo z gore. Zobaczymy jak będzie w terenie, ale póki co siedzę w nich na próbę w temperaturze ponad 24 stopnie i się nie gotuję.
  • Odpowiedz
@jawaczek: gratuluję decyzji! Jak na gore to trafiłeś super okazję. Będziesz z nich zadowolony :-) Zawołaj mnie, jak już zrobisz sobie z nimi fotkę na szlaku i wstajesz na mikro ;-)
  • Odpowiedz