Wpis z mikrobloga

@Frank_Costello: czego oni oczekują... centralnego zarządu zarządzania centralnymi zarządami zarządów centrum zarządzania medium audiowizualnym dostarczanym z pomocą uporządkowanego ruchu elektronów poprzez rozbudowaną strukturę połączeń kablowych do budynków z aparaturą pozwalającą...
  • Odpowiedz
@Frank_Costello: I BARDZO DOBRZE! ŻĄDAM ZAMIAST MISIA USZATKA I DOMOWEGO PRZEDSZKOLA CIĄGŁEJ EMISJI NOCNEJ ZMIANY, NIECH MŁODE POKOLENIE WIE W JAKIEJ RZECZYWISTOŚCI ŻYJEE!!!111eleven

Co Ci KODowcy mają w głowach to ja nie. xD
  • Odpowiedz
@Krisskow: No tak zapomniałem, że PiS zapowiedział likwidację telewizji dla dzieci oraz telewizji śniadaniowej bo czasem przygotowują tam wegańskie potrawy, mało tego niedługo z większym miast znikną stacje z rowerami miejskimi, w ogóle w sklepach przestaną być sprzedawane warzywa, a Kurski wszystkim dziennikarzom wczoraj kazał do pracy przychodzić w mundurach.
  • Odpowiedz
@Frank_Costello: Póki co PiS w ogóle robi co chce na granicy bezprawia i w bardzo brzydkim stylu więc mnie tam nie zdziwi jak telewizja śniadaniowa i dziecięca rónież przejdzie rewolucję. Przecież słyszy się już o zmianach w nauczaniu tak żeby promowało "wartości narodowe"
  • Odpowiedz
@kontik: ( )
@Krisskow: Co jest złego w wartościach narodowych? Osobiście uważam, że poziom nauczania historii w szkołach jest żenujący, że nie wspomnę o ludziach z maturą czy po studiach, którzy nawet nie potrafią się dobrze wysłowić po polsku.
  • Odpowiedz
@Frank_Costello: A ja uważam, że poziom historii jest w szkołach jak najbardziej spoko. Jak ktoś chce się uczyć to się będzie uczyć i uważam, że nic mu nie będzie brakować w edukacji historycznej. Szczególnie, że historii dla zainteresowanych uczy się banalnie, bo jest szeroka literatura i można ją pochłaniać. A co do programu - żadnych ubytków nie zauważyłem, od antyku po współczesność wszystko jest omówione.

W wartościach narodowych per se -
  • Odpowiedz
@Frank_Costello: xD PiS podobno będzie co pół godziny nawoływania do modlitwy puszczał w TVP xD
nie no boże jak ja kisne z tych KODowców, jakie to są zjeby xD oni na prawdę mają całkowicie upłynnione mózgi (mowa o szarych zwykłych ludziach)
ci którzy to organizują to najzwyklejsza targowica
  • Odpowiedz
@Krisskow: Antyku, średniowiecza i historii ogólnej to jest pełno. Ale jeśli chodzi o historię Polski to zazwyczaj ludzie zapamiętują jakieś poszczególne hasła, które nic im nie mówią. Wiedzą, że "był jakiś type co przesuwał wóz", że dzieci we Wrześni strajkowały, i że Niemcy na nas napadli. Tylko gdy przychodzi co do czego to okazuje się, że ludzie nic nie wiedzą. PRL jest praktycznie pominięty. I narzeka na to wiele osób, z
  • Odpowiedz
@Frank_Costello: Nie no, historia jest mocno polocentryczna. Wszystko jest z punktu widzenia Polski i poszczególne rozdziały na analogiczny okres w innych krajach. Co do PRLu - mało jest go dlatego, że jest pod koniec roku i wtedy się goni z materiałem. Poza tym PRL jest mega nieciekawy. Ja w szkole przerobiłem wszystko ale nienawidzę tego okresu, nie chciałem się go uczyć i mało mnie interesował. Znam oczywiście przebieg zdarzeń, ale nie
  • Odpowiedz
@Krisskow:

Też są ludzie, którzy będą słabi z historii i słabo będą ją znać. Nie ma w tym nic złego ani dziwnego. Każdy uczy się tego co go kręci, tak było zawsze :)


Oczywiście, że tak. Nie chodzi mi o to, że trzeba znać wyrywkowo wszystkie daty na pamięć, sam nigdy tego nie lubiłem i uważałem za bezsensowne ale takie najważniejsze wydarzenia z historii własnego kraju warto znać.

Z drugiej strony
  • Odpowiedz
@Frank_Costello: Nie zrozum mnie źle - ja też uważam, że powinno być z naszej perspektywy. W końcu to państwowa nauka no i NASZA historia, wiadomo. Myślę, że różnimy sie tylko w poglądzie czy historia jest dobrze nauczana lub dostatecznie dobrze. Ja myślę, że wszystkie najważniejsze wydarzenia są ujęte w podręcznikach i programie nauczania, uważam że program historii jest solidny i obejmuje całość zagadnień. Po prostu, nie widzę powodu żeby coś zmieniać.
  • Odpowiedz
@Frank_Costello: Podludzie w tej sytuacji to nie Ci co protestują, ale Ci co głosowali na PiS i teraz mimo wszystko idą z zaparte bo Duda nie czyta z kartki. Gwałci się was analnie, a wy jeszcze z rozkoszą nadstawiacie usta na finał.
  • Odpowiedz
@Porcelanowa: Eee ja na PiS nie głosowałem. Nie znasz - nie oceniaj.

Natomiast ten transparent mógł zrobić tylko jakiś podludźmi i żeby było mało zaangażował w własną walkę polityczną dziecko. Atmosfera histerii, którą tworzy środowisko KOD jest po prostu żałosna.
  • Odpowiedz