Wpis z mikrobloga

@saldatoreafilo: Wiedziałem, że to zarzutka.

Niestety tak to już jest, że z różnymi klientami się pracuje. Też kiedyś miałem podobny przypadek. Mundry "inżynier" założył sobie, że wszystkie spoiny powinny wyglądać tak jak na rysunkach technicznych (pachwinki jako piękne, równe trójkąty) i nie dał sobie wyjaśnić, że jest idiotą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@max1983: bo w sumie powinny i do tego się dąży, wykonanie spoiny warstwowej według zaleceń o których napisałem też jest możliwe (kolejne takie zrobiłem)
Jednak w mojej wieloletniej karierze nigdy nie spotkałem się z nazwaniem czegoś takiego wadą.
Wadą jest nawis, przyklejenie, odpryski, brak wymiaru i symetryczności oraz pęknięcia i podtopienia, pory, kratery itp. To są wady do poprawy przy odbiorze wizualnym.
Wadą jest nawis, przyklejenie, odpryski, brak wymiaru i symetryczności oraz pęknięcia i podtopienia, pory, kratery itp. To są wady do poprawy przy odbiorze wizualnym.


@saldatoreafilo: To nie są wady, tylko niezgodności spawalnicze. Chyba, że coś niedawno się zmieniło i o tym nie wiem.
@max1983: poprawiać tego nie kazali ale zwrócili mi uwagę że ma być inaczej.
W zakładach gdzie pracuje stała ekipa od X lat ewoluują właśnie takie weldingvoodo ale jednocześnie nieprofesjonalnie z mojej strony byłoby wykłócanie się o to skoro można zrobić tak jak klient sobie życzy jednocześnie zyskać reputację i zaufanie.
nieprofesjonalnie z mojej strony byłoby wykłócanie się o to skoro można zrobić tak jak klient sobie życzy jednocześnie zyskując reputację i zaufanie.


@saldatoreafilo: Nieprofesjonalne jest zgadzanie się na widzimisię klienta, kiedy nie ma racji. Nie raz widziałem jak znudzeni inspektorzy podkładają takie baity. Jak ci będzie kazać robić MT na nierdzewce, to też zaczniesz?
Nie mówię żeby się wykłócać i pokazywać jaki to się niby nie jest obcykanym z teorii, ale
@max1983: ale nie od razu, dopóki nie zyskasz uznania to Twoje słowo jest gówno warte bo wszystko można przegadać i na dzień dobry zniechęcić do współpracy.

Co do bajtów to nic innego jak tradycyjny system ustalania hierarchi, jak zaczynasz zlecenia w nowym otoczeniu to wygląda to tak:

1. Sprawdzają Twój poziom umiejętności, jak trafiasz do elity to dalej:

2. Sprawdzają Cię czy jesteś głupi czy inteligentny, co wcześniej robiłeś i na