Wpis z mikrobloga

Mirki, mam sobie fajny telewizorek #panasonic. Chcąc podpisać umowę na telewizję z poznańską #inea wolałbym zamiast dekodera wziąć kartę CAM. W telewizorze mam wejście CI (wersja 1.3). Pytałem jedną i drugą stronę o to czy mój telewizor jest kompatybilny z kartą z firmy INEA. Panasonic odsyła mnie do operatora, a operator do producenta.

Ktoś jest tak mądry i ogarnia kuwetę?
  • 6
@latoureiffel: Przerabiałem to. Producent nie da ci gwarancji, a tym bardziej usługodawca TV. Moduł powinien działać bez problemu, ale jest parę haczyków tego rozwiązania.

Po pierwsze jaki TV, samo wejście na moduł cam ci+ to za mało, musisz jeszcze mieć tuner DVB-S2(z tyłu są dwa wejścia na kabel antenowy).
Po drugie zapytaj #inea czy mają listę modeli telewizorów, które mają wbudowaną obsługę listy kanałów z oferty inea, tak aby lista programów
@Jarython: Chyba łatwiej będzie jednak olać temat tej telewizji. Znając życie monter nie przyjedzie z jednym i drugim żeby przetestować. Inea listy nie ma, bo już ich pytałem. Teść ma Samsunga i zadziałała u niego ta karta z INEI, więc zobaczę czy da się załatwić montera z tym i tym. Dziękuję Mirku za pomoc!
@Jarython: Oby tak było, ale miałem u tych gagatków już internet i zamiast 50mbps puszczali mi pół roku lejek 0,5mbps. Po INEI się można wszystkiego spodziewać. Jedyna alternatywa u mnie to Echostar. Firemka z biurem garażu ogrzewanym farelką. Mam od nich Internet z dziadowskim routerem, którego przez wzgląd na wkładkę światłowodową nie wymienię sobie na swój, a sam router działa tylko jak ma ochotę. Chciałem nawet u nich dokupić telewizję. Dwa
@Jarython: Zależało mi na nielimitowanym, szybkim internecie stacjonarnym, bo dużo pracuję z domu i wysyłam dziennie około 5-10GB danych (filmy, bazy danych, duże pliki PSD). Nie rozważałem nawet mobilnych