Wpis z mikrobloga

@Nieprawidlowy_login: No właśnie to mnie zastanawia. Ostatnio wymieniłem stare rury, jeszcze żeliwne, nieruszane od początku tego bloku. Średnica wewnętrzna dostępna w tym momencie to było max 1,5cm a wanna, pralka i umywalka w kuchni nie dostawały nawet czkawki, mimo że wszystko szło jedną drogą. Dlatego się pytam, bo zauważyłem iż plastik nie zarasta w ten sam sposób i myślę, by prysznic i pralkę na czterdziestkach zrobić. Dużo tego niema, do pionu
@Nieprawidlowy_login: Pewnie zgubię, ale chciałbym jak najniższą podłogę w łazience. Często u klientów na podzamczu jest to tak rozwiązane, że jak wchodzisz do łazienki to masz schodek z 6cm. Jak byś wchodził na jakiś podest =] No i mieszkam w bloku. Rurę wchodzącą w główny pion wkułem tak, że jej góra znajduje się pół centymetra poniżej aktualnej posadzki. Do odpływu szczelinowego będzie 1,2m, a potem muszę podnieść resztę posadzki do najwyższego
@Nieprawidlowy_login: Na wierzchu cm czegoś twardszego, potem ze 4cm jakiegoś miękkiego betonu, warstwa czegoś pomiędzy smołą a papą i beton zbrojony. W betonie już kuć nie będę, ale odpływ szczelinowy potrzebuje 6cm, to daje spadek głównej rury 1cm/metr.
@Nieprawidlowy_login: Zobaczę, jeszcze poszukam i popytam o ograniczenia w średnicy. Logicznie rzecz biorąc jeżeli rura z wodą ma średnicę 1,5cm, to rura zwrotna 4cm spokojnie powinna to odprowadzić. Co jakiś czas można wlać conieco sody kaustycznej, ona sobie poradzi z ewentualnymi włosami, ale takich rur nie zatkam przez najbliższe 10 lat.
@Kulek1981: Tylko weź pod uwagę, że ta rura z wodą 1,5 cm to woda pod ciśnieniem - będzie jej więcej wpływać. Możnaby to nawet wyliczyć, jeśli wiesz jakie jest ciśnienie w sieci u Ciebie :)
@arrival88: Z rana koło 3, wieczorem z zaworu bezpieczeństwa od bojlera lało się strumieniem =] Wiem że jest pod ciśnieniem, ale patrzę też na to, że zwrotna była do tej pory jak rurka na przewody elektryczne, a jednak działało całkiem sprawnie =]