Wpis z mikrobloga

Znajde o tej godzinie tutaj kogoś kto prowadzi jednoosobową firmę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moje pytanie odności wpisu do CEIDG. Odbywa się to elektronicznie, ale wymagany jest również podpis. Jak ten podpis załatwić elektronicznie? Podobno można to kupić w jednej z pięciu zajmujących się tym firm. Może prościej będzie z tym profilem zaufanym na epuap?

  • 16
@byznesplan: Najpierw zakładasz konto na komputerze, a później stawiasz się w urzędzie z dowodem osobistym. Taki profil musisz odnowić raz na trzy lata, ponownie stawiając się w urzędzie.
@byznesplan: Ja Ci nie pomogę, bo to już załatwiała moja księgowa, stąd trudności w przypomnieniu sobie o tym papierku. Ale na chłopski rozum - tak, natomiast jak to wypełnić? Tego nie wiem. Polecam zlecać takie rzeczy firmom zewnętrznym, one mogą Cię reprezentować przed US, ZUS, itp, do tego biorą odpowiedzialność za swoją pracę.
@byznesplan: Możesz kupić certyfikat elektroniczny do potwierdzania tego typu dokumentów, ale nie jest to zbyt ekonomicznie uzasadnione. Przy wpisie do CEIDG możesz wniosek podpisać "ręcznie" odbywając wizytę w urzędzie. Jednak najlepiej jest najpierw uzyskać potwierdzony profil w ePUAP i nim podpisać dokument elektronicznie tak jak koledzy wcześniej pisali. Ten profil przyda ci się na przyszłość.

Wniosek ZUS ZUA (zgłoszenie do ubezpieczenia społecznego) możesz na stronie ZUS przesłać elektronicznie i potwierdzić profilem