Wpis z mikrobloga

@tomekb1999: za duzo se nie poustawiasz, bo steve uznal ze to nieladnie.
Mie zalewaj woda czy winem bo zdechnie.
Upewniaj sie, ze po zamknieciu klapy system zasnal, bo nie masz wiatraka.
Jak zapisujesz keynote w ppt to prezentacja bedzie inna.
itp itd etc
  • Odpowiedz
@tomekb1999: Ostatnio ktoś mnie usilnie próbował przekonać, że po odpaleniu Mac'a wszystko jest zainstalowane i gotowe i nie potrzebujesz programów z windowsa za kilka tysięcy złotych więc chyba wszystko już masz na swoim miejscu ;)
  • Odpowiedz
@gerard-kowalski: w sumie to prawda, nie widzę za bardzo nic do ustawiania :) Może to tylko moje przyzwyczajenia z poprzednich systemów...
@dob3k: Chyba mniej-więcej to co do tej pory czyli nauka programowania, angielskiego (chociaż to raczej przez internet), jakieś filmy, czasem prosta obróbka grafiki, muzyka. W sumie to nie widzę tu nic specjalnego do zrobienia, ale jeśli macie jakieś wskazówki to chętnie posłucham. Po prostu chciałbym poznać wszystkie
  • Odpowiedz
@tomekb1999:
- Progrmowanie: tutaj IDE + brew do instalacji softu z Linuksa
- Nauka: zestaw Pages, Keynote i Numbers z AppStore (chyba obecnie darmowy)
- Multimedia: VLC
- Muzyka: używam osobiście Spotify, ale iTunes na OSX jest całkiem fajne jak masz kolekcję
  • Odpowiedz
@tomekb1999: mac sprawia że wydaje ci się że niczego nie potrzebujesz i zaczynasz żyć o przeglądarce bo albo nie ma aplikacji albo nie ruszą więc ustaw sobie ładny motyw i ciesz się ładnym dockiem zamiast robić z tego coś użytecznego :)
  • Odpowiedz
@tomekb1999: Spojrzałem na swoje aplikacje które mam zainstalowane i w sumie po za specjalistycznymi to tylko z takich generycznych to Keka - dobry i prosty program do archiwów.
Z IDE polecam coś ze stajni JetBrains ;)
  • Odpowiedz
@kiler129: zainstalowałem do tej pory Gimpa, Arduino, Sublime Text i Firefoksa. Pages jest chyba płatny więc raczej zadowolę się Open Officem (chyba, że znasz jakiś inny, lepszy darmowy odpowiednik)
  • Odpowiedz
@tomekb1999: Wszystkie Maci od 2013 mają darmowy iWork ;)
Co do Firefoksa to nie polecam - na Macu działa średnio, lepiej już Chrome a nawet Safari (osobiście używam ostatniego - najmniej zjada baterii).

p.s. Sublime nie jest darmowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MrXavery : nie wiem co mozna se poustawiac w windows, bo nie uzywam. Zauwazylem jedynie nature osx wynikajaca z idei Jobsa. Teraz chyba jasne? I dodalem 2 praktyczne uwagi dot samego sprzetu, wynikajace z doswiadczenia. Moze byc? :)
  • Odpowiedz
@kiler129: a jeszcze tak przy okazji, w moim macu jest zainstalowany jeszcze OS X Mountain Lion (to macbook mid 2012). Warto aktualizować do El capitana, czy dać sobie na razie spokój?
  • Odpowiedz
@tomekb1999: Oczywiście, El Capitan dużo daje ;)
Jak najbardziej polecam aktualizacje. No chyba, ze ktoś go mocno zaśmiecił i takiego niewyczyszczonego dostałeś to bym zrobił nową instalkę.

Generalnie z OS X jest tak, że aktualizuje się bo będzie lepiej. Warto jedna zawsze zaczekać ten tydzień-dwa po premierze bo zawsze coś wyjdzie.
  • Odpowiedz
@kiler129: maca dostałem chyba po przywróceniu do ustawień fabrycznych (czy jak to się tam nazywa).

Generalnie z OS X jest tak, że aktualizuje się bo będzie lepiej.

W sumie patrząc po innych systemach to wcale nie jest takie oczywiste :D.
Jak narazie Mac mi się podoba, trochę mi przeszkadza, że mam jakąś inną klawiaturę (QWERTY ale ma inaczej nawiasy, klamry itd.), szczególnie przy programowaniu. Myślę, że jakieś naklejki załatwią sprawę.
  • Odpowiedz
@tomekb1999: Klawiaturę możesz zmienić jeśli piszez bezwzrokowo ;)
U mnie po aktualizacji do El Capitana w dniu premiery finalnej wersji żaden program nie miał problemów - polubiłem go, działa szybciej, feature które dodali przyjęły się więc czemu by nie; i tak jest za darmo.
  • Odpowiedz
@kiler129: sprawdziłem, jest to klawiatura szwedzka, właśnie mam wrażenie, że pisząc bezwzrokowo nie mam większych problemów (układ ustawiony jest na Polski PRO), tylko jak np. chcę znaleźć nawias kwadratowy to już jest problem bo opis na klawiszu nie zgadza się z funkcją, dlatego pisałem o naklejkach.
Myślę, że jutro spróbuję go zaaktualizować.
  • Odpowiedz